2017-04-24T11:33:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Kościół i społeczeństwo,

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0

1 DZIEŃ  (pn): 26.06                    PRZYLOT – TEL AVIV

Śniadanie. Przylot o godz. 10:45. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Tel Avivu. Spacer po uliczkach Starej Jaffy. Msza w kościele św. Piotra. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

2 DZIEŃ  (wt): 27.06                    BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: YadVaszem. Przejazd do Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

 

3 DZIEŃ  (śr): 28.06                     JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Nawiedzenie betlejemskiego sierocińca prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki.Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

4 DZIEŃ (czw): 29.06                      WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE - QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzecze Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

5 DZIEŃ  (pt): 30.06                     JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie KotelMaarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

6 DZIEŃ  (sb): 01.07                    CEZAREA – HAJFA - KANA - NAZARET

Śniadanie, przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 DZIEŃ (ndz): 02.07                  G. TABOR - G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzwszerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Przejazd na lotnisko. Odprawa ok. 18.30. Wylot z Tel Avivu ok.  godz. 21:30.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

Cena od osoby:

3350 + 100 USD

Świadczenia:

 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzyczny przewodnik*,
 • 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej (***) i 2 noclegi w hotelu 4*, ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu)
 • taksówki na Górę Tabor
 • prom po Jeziorze Galilejskim
 • codzienne msze święte

Dodatkowe opłaty:

 • napoje do posiłków
 • prywatne wydatki
 • wycieczki fakultatywne opisanych w programie („Jerozolima nocą”, „G. Kuszenia”)
 • taca pielgrzymów z Mszy świętej

Kontakt   ks. Dariusz   504 151 088

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1