eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Pielgrzymka na Jasną Górę 2022. Biskup ujawnił szczegóły

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski zachęca do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Wystartuje ona jedynie z Łomży, jako jedna grupa.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyrusza z Łomży 1 sierpnia br. jako jedna grupa. Nie będzie grup regionalnych. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się droga internetową poprzez stronę: pielgrzymkalomzynska.org.

Aby zachęcić młodych ludzi do uczestnictwa w pielgrzymce, pielgrzymkowy zespół muzyczno-medialny przygotował specjalny film promujący pielgrzymkę łomżyńska, który trwa około 35 minut:

- Zachęcam do wyruszenia w 38 Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę do Sanktuarium i domu Królowej Polski. Jest to sprawdzona, głęboka forma doświadczenia bliskości Boga i Jego Matki, a także dynamicznej i pięknej wspólnoty Kościoła w drodze - wskazał w liście pasterskim biskup Janusz Stepnowski.

Biskup w liście wskazuje:

Wielu tych, którzy przeszli pątniczy szlak wraca na niego z powodu głębokich przeżyć i wielu łask, jakie otrzymali, zarówno pielgrzymując, jak też już po powrocie do swoich środowisk, w których żyją na co dzień. Są to Ci sami ludzie, ale już nie tacy sami. Przekonują o tym ich liczne świadectwa dawane w rozmowach czy też w relacjach umieszczanych w mediach społecznościowych. Przemiana, jaka dokonuje się w człowieku podczas pielgrzymki jest wręcz namacalna. Przekonałem się o tym wielokrotnie rozmawiając z pątnikami na szlaku. Opowiadali oni o swoim życiu, o uzdrowieniach i zmianach, jakie zaszły w nich samych czy też ich bliskich. Motywy pielgrzymowania są różne. Wielu chciało prosić Boga o zdrowie dla siebie lub kogoś z rodziny, o uwolnienie ojców i mężów z alkoholizmu, o ratowanie małżeństwa, nawrócenie dzieci, o potomstwo, którego od dawna pragnęli, o pracę czy łaskę przebaczenia w relacjach z innymi. Byli też tacy, którzy podjęli pielgrzymkę z wdzięczności za łaskę kochających rodziców i współmałżonków, uratowania życia czy pomyślnego zakończenia studiów. Nie brakowało również osób, które podjęły trud pątniczy, jako pokutę za własne błędy i grzechy lub też czynili pokutę w intencji bliskich, zgodnie z tym, do czego wzywała Maryja w swoich objawieniach w Fatimie.

Przygotowano też coś dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą iść na pielgrzymkę. To duchowe pielgrzymowanie.

- Wszystkich, którzy z różnych względów nie mają możliwości pójścia na pielgrzymi szlak, zapraszam do duchowej łączności i wsparcia pątników poprzez uczestnictwo w białych grupach przy Waszych parafiach, które będą w ciągu dwóch sierpniowych tygodni gromadzić się na modlitwie apelowej, podejmując dzieło pielgrzymowania duchowego. Patronuje im wielki pielgrzym i wielki Polak św. Jan Paweł II. Niech jego wstawiennictwo przyniesie błogosławione owoce pielgrzymiego trudu, zarówno tym idącym po drogach naszej Ojczyzny, jak i tym którzy duchowo zmierzać będą na Jasną Górę - napisał biskup Stepnowski.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×