eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

REKLAMA
zdjecie 4690
zdjecie 4690
Błogosławiony Jan Paweł II Błogosławiony Jan Paweł II
REKLAMA
zdjecie 4690
Rok temu, 1 maja 2011 r., w Święto Miłosierdzia Bożego, Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił w imieniu Kościoła błogosławionym swego umiłowanego poprzednika Jana Pawła II.

Papieża, który otworzył dla Chrystusa granice państw, szczelnie zamknięte na orędzie miłości, i serca milionów ludzi, ukazując im jedyną Prawdę. Miniony czas to jedno wielkie dziękczynienie za dar nowego świętego, który w tajemnicy świętych obcowania pozostał z nami, wstawia się, oręduje. Doświadczamy nieustannie łask za Jego przyczyną - czyż nie mówią o nich jakże liczne „magnalia Dei”, dzieła Boże, na polskiej ziemi? Wierzymy głęboko, że owocem wiary Jana Pawła II, którą nas umacniał przez wszystkie lata swej posługi Piotrowej, jest to szczególne poruszenie sumień, jakie przeżywamy, odrzucenie lęku i stanięcie po stronie prawdy. A „prawda jest gwarancją wolności”, jak wskazywał podczas beatyfikacji naszego rodaka Benedykt XVI.

My, Polacy, jesteśmy szczególnymi depozytariuszami nauczania błogosławionego Jana Pawła II. W czasie nasilającej się konfrontacji dobra ze złem, ewangelizacji z antyewangelizacją, musimy jeszcze mocniej czerpać z Jego wskazań i nie lękać się być defensorami Boga i Ojczyzny.


[źródło: Nasz Dziennik]
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6  7 dk8  9 dk10
 11  12  13  14  15 dk16 dk17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×