eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pierwsze obrady Rady Seniorów w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 8745
fot. Urząd Miasta Ostrołękifot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

Ostrołęcka Rada Seniorów spotkała się w siedzibie władz miasta. Reprezentujący różne środowiska seniorzy dokonali wybrali spośród siebie zarząd. W spotkaniu uczestniczyli także przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, prezydent Janusz Kotowski, jego zastępca Grzegorz Plocha oraz radna Ewa Żebrowska Rosak.  

Samorządowcy życzyli seniorom owocnych obrad z pożytkiem dla całej Ostrołęki. Przewodniczącym rady został Wiesław Andrzej Kędzierski. Na wiceprzewodniczących wybrano Krystynę Kurpiewską i Mirosława Chełchowskiego.

Wiesław Andrzej Kędzierski - Długoletni członek PZERiI w Ostrołęce - od 26 sierpnia 1982r. Aktywnie uczestniczy w działaniach Związku na rzecz seniorów. Jest uczestnikiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku (członek samorządu).

Krystyna Kurpiewska - Jest emerytowaną nauczycielką SP 5 w Ostrołęce. W Klubie Seniora prowadzi zespół wokalno-instrumentalny. Uczestniczy we wszystkich uroczystościach związanych z działalnością seniorów na terenie Ostrołęki. W 2012 roku została wybrana przewodniczącą Klubu Seniora "Jesienne Róże". Jest również przewodniczącą komisji ds. kultury i organizacji wolnego czasu przy PZERiI w Ostrołęce. Co roku organizuje paczki żywnościowe dla seniorów (wigilię, choinki, zabawy, wycieczki, grile i.t.p.

Mirosław Chełchowski - Aktywista i członek SRTiR. Wykazuje się inicjatywą w pracy wolontariusza na rzecz sympatyków i uczestników organizacji promujących sport, turystykę, kulturę, przyrodę regionu. Współdziała w projektach unijnych. Angażuje się do pracy i współdziałania seniorów oraz młodzieży w ramach integracji promując turystykę aktywną i kulturową. Współorganizator rajdów pieszych, rowerowych, kajakowych. Wytyczał i opracowywał szlaki turystyczne kajakowe i rowerowe w regionie. Jest propagatorem rozwoju fizycznego , historii i twórczości osób starszych. Kontynuator spuścizny turystycznej i artystycznej swojego ojca Henryka Krauze.

Skład Rady Seniorów w Ostrołęce
1. Anna Staszewska
2. Mirosław Chełchowski
3. Tadeusz Gleba
4. Władysław Żebrowski
5. Stanisław Wołosz
6. Helena Danuta Rusiecka
7. Czesława Lewandowska
8. Wiesław Andrzej Kędzierski
9. Wanda Głażewska
10. Anna Glinka Suchcicka
11. Elżbieta Mierzejewska
12. Teresa Kozłowska
13. Zdzisław Kazimierz Załuska
14. Helena Jarema
15. Krystyna Kurpiewska
16. Andrzej Krauze
17. Jan Romuald Nowociński

Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×