zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-16T13:59:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, TYLKO U NAS

Pierwsze takie piwo od 135 lat! Kurpiowskie stawia na tradycję. Zobaczcie kulisy produkcji [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

To pierwsze od 135 lat rzemieślnicze piwo, które powstaje na terenie Kurpiowszczyzny. Byliśmy z wizytą w Browarze Balans w Zabrodziu, k. Ostrołęki, by sprawdzić, jak jest wytwarzane.

Od jakiegoś czasu w sklepach w naszym regionie można znaleźc piwo Kurpiowskie. To dzieło Browaru Balans. Rzemieślnicza warzelnia piwa mieści się niedaleko Ostrołęki - w Zabrodziu. Piwo powstaje przy użyciu tradycyjnych metod. Byliśmy w warzelni, by sprawdzić, jak to się robi i trzeba przyznać, że proces produkcji charakteryzuje najwyższą dbałością. Piwo Kurpiowskie wytwarzane jest wyłącznie z naturalnych składników, co zapewnia mu unikalny smak.

Zakład, gdzie produkowane jest piwo Kurpiowskie, powstał od podstaw. Za jego działalność odpowiadają państwo Dorota i Sławomir Topa oraz ich syn Karol, który był pomysłodawcą stworzenia browaru regionalnego. Od marzeń o własnym browarze przeszli do czynów, spełnili wszystkie formalności i rozpoczęli produkcję.

Browar Balans produkuje obecnie Kurpiowskie piwo - klasyczny pils, apę oraz wiśniowe. Są również piwa bezalkoholowe: klasyczne, jeżynowe i słony karmel.

Kurpiowski akcent

Browar Balans stawia na przywiązanie do regionu kurpiowskiego. Jak na piwo Kurpiowskie przystało, na butelce zamieszczone zostały teksty w gwarze kurpiowskiej. "Wypsijwa je pośród swojech" - możemy przeczytać.

zdjecie

Region kurpiowski jest niezwykle bogaty kulturowo, posiada niesamowitą historię, piękne tereny, a teraz także piwo Kurpiowskie!

Gdzie kupić piwo Kurpiowskie?

Od niedawna Kurpiowskie znaleźć można w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Pełną i aktualną listę lokali, w których znajdziecie kurpiowskie piwo, przedstawia poniższa mapa:

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo, w którym zobaczycie kulisy produkcji piwa Kurpiowskiego w Browarze Balans w Zabrodziu.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×