zdjecie 5390
zdjecie 5390
2019-10-29T11:38:40+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pierwszoklasiści z ZPO w Dylewie pasowani na ucznia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0

W Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Była to wyjątkowa chwila dla pierwszoklasistów, ich rodziców ale także dla kadry nauczycielskiej.

Ceremonię zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Kadzidło - Dariusz Łukaszewski, ksiądz proboszcz parafii Dylewo - Robert Zieliński; pracownik Biblioteki Publicznej w Dylewie - Krystyna Łaszczych; pracownik banku PKO BP w Kadzidle - Alina Sadłowska; przewodnicząca RR - Justyna Roguszewska oraz liczne grono rodziców pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Hanna Politowska, która powitała zaproszonych gości i skierowała wiele ciepłych słów do głównych bohaterów dzisiejszego święta.

Następnie pierwszoklasiści z dumą przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wspaniałym występem zasłużyli na słowa wypowiedziane przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego: "Chcę Wam powiedzieć: - Egzamin zdany! Takich pierwszaków chętnie witamy" oraz dopuszczenie do głównego momentu uroczystości, czyli złożenia ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania na ucznia, którego symbolicznym ołówkiem dokonała dyrektor Hanna Politowska. W ten sposób przyjęła najmłodszych do zaszczytnego grona uczniów ZPO w Dylewie.

Następnie uczniowie słowami wiersza, kwiatami i słodkimi upominkami podziękowali gościom, rodzicom i nauczycielom. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz moc upominków. Nie zabrakło podarków od zaproszonych gości.

Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×