eOstroleka.pl
,

Pierwszy teledysk Jakuba Milewskiego [ZDJĘCIA Z PLANU]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
Jakub MilewskiJakub Milewski
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu kompozytor Jakub Milewski nagrywał swój pierwszy teledysk do piosenki, która promuje Jego nowe dzieło - "Kantata Przemienienia" (specjalny koncert na zlecenie Archidiecezji Białostockiej).

Libretto do muzyki Jakuba Milewskiego napisał ponad 30 lat starszy od młodego kompozytora, wybitny białostocki tekściarz - Jerzy Binkowski. Mimo tego Milewski postanowił, że nowe dzieło promować będzie jedyna piosenka w trakcie koncertu z tekstem wieloletniego współpracownika młodego kompozytora, poety Karola Samsela. Dlaczego? Jak sam tłumaczy chciał, aby ta piosenka była pomostem między dotychczasową twórczością, a nowym rozdziałem w Jego życiu.

Milewski przyznaje również, że jest to jedna z niewielu piosenek, które naprawdę lubi.

Piosenka "Życie, ach życie" w nowej aranżacji w wykonaniu Martyny Ciok będzie miała swoją premierę pod koniec września, a prapremiera nowej kantaty - 18 października 2013 r. w Archikatedrze w Białymstoku. Zarejestrują ją operatorzy na co dzień współpracujący z największymi stacjami telewizyjnymi, w tym producenci "The voice of Poland".

"Kantata Przemienienia" to koncert, w którym autorzy w dość nietypowy, symboliczny sposób opowiadają istotę Cudu, który wydarzył się przed pięcioma laty w Sokółce.

Orkiestra symfoniczna, chór i czwórka solistów (Martyna Ciok, Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk i Wiktor Korszla) to blisko 80-cio osobowy zespół, który wystąpi pod batutą kompozytora już 18 października! Dwa dni później
koncert będzie można usłyszeć w Sokólskiej kolegiacie - miejscu Cudu.

Sponsorami Jakuba Milewskiego są m.in. YAMAHA i PRÓCHNIK.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×