eOstroleka.pl
Polska,

Pijacki rajd samochodem w Świdnicy. Para miała 3,5 oraz 3,7 promila

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która samochodem uderzyła w metalowy słup. Pasażer widząc, że koleżanka ma problemy z opanowaniem pojazdu przyszedł z pomocą. Sam wsiadł za kierownicę i kontynuował jazdę mimo, że jak się okazało miał 3,7 promila alkoholu w organizmie.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w godzinach popołudniowych odebrał telefon od świadka zdarzenia z informacją, że w centrum miasta samochodem jedzie kompletnie pijana kobieta, która uderzyła w metalowy przydrożny słupek. Natychmiast w ten rejon miasta skierował patrol. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce stwierdzili jednak, że za kierownicą opisywanego pojazdu siedzi mężczyzna. Kierowca wykonywał dziwne manewry. Ich dalsze próby zostały udaremnione przez interweniujących policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze kobieta, która wcześniej prowadziła auto i zakończyła jazdę na przydrożnym słupku, opuściła pojazd i postanowiła dalej podróżować pieszo. Pasażer widząc, że koleżanka ma problemy z opanowaniem samochodu, przyszedł jej z pomocą. Wsiadł za kierownicę i próbował kontynuować jazdę, co jednak także i jemu nie szło jakoś nieudolnie. Powodem tego był fakt, że 43-latek miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast u jego 45-letniej koleżanki policjanci stwierdzili prawie 3,5 promila.

Okazało się także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, bo stracił je już wcześniej, także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Para nieodpowiedzialnych kierowców została zatrzymana przez świdnickich policjantów i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Kobiecie grozić może kara do 2, a mężczyźnie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Świdnicy

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×