2015-07-20T18:07:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Pijany 17-latek rozbił kradzione volvo. Auto spłonęło [ZDJĘCIA]

REKLAMA
spalone w wyniku wypadku volvo, fot. slaska.policja.gov.pl
REKLAMA

Pijany 17-latek ukradł i rozbił na drzewie volvo. Samochód spłonął. Swoje zachowanie tłumaczył ”targającymi nim złymi emocjami”.

Młodzieniec nie był w stanie jednoznacznie podać powodu swojego zachowania. Przyznał się jednak do zarzucanego mu usiłowania kradzieży citroena i kradzieży volvo oraz do tego, że kierował w stanie nietrzeźwości. W chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wyjaśniał, że w sobotę wieczorem wypił z kolegami trochę piwa.

Przed północą, przechodząc obok jednej z posesji w Studzienicach zauważył uchyloną bramę i stojący przy niej otwarty citroen. Postanowił wypchnąć samochód i odpalić go poza bramą. Ze względu na zamontowane w nim zabezpieczenia, próba uruchomienia silnika nie powiodła się. Na tej samej posesji, pod wiatą, zaparkowany był jeszcze jeden samochód - volvo, również otwarte z kluczykami w środku. Tym razem, nie marnując czasu, odpalił silnik i wyjechał z posesji. Wyjeżdżając staranował citroena. Uderzenie spowodowało, że samochód został wypchnięty na ulicę, gdzie po uderzeniu w barierki stanął w poprzek drogi. Swoją jazdę 17-latek zakończył na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i DK- 1 w Piasku. Przy wyjeździe na trasę zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo i dachował. Udało mu się na szczęście wydostać z pojazdu. Samochód bowiem stanął w ogniu.

Mundurowi, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu, natknęli się na skradzione volvo, kiedy było ono już mocno zajęte przez płomienie. Ogień był tak duży, że nie byli nawet w stanie podejść bliżej. Sytuację opanowali dopiero strażacy. W międzyczasie policjanci ruszyli za kierowcą. Szukali go w pobliskim lesie, w pasie biegnącym wzdłuż drogi. Po jakimś czasie, przejeżdżający tamtędy kierowcy poinformowali mundurowych, że kilkaset metrów dalej idzie poboczem młody mężczyzna. Okazał się nim poszukiwany 17- latek, który próbował jeszcze uciekać przed policjantami. Bezskutecznie. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie będzie decydował sąd i prokurator.

Kodeks Karny w przypadku kradzieży przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: slaska.policja.gov.pl
Więcej o: 17-latek, volvo, pijany, pijany
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1