zdjecie 7909
zdjecie 7909
2015-07-20T18:07:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Pijany 17-latek rozbił kradzione volvo. Auto spłonęło [ZDJĘCIA]

REKLAMA
spalone w wyniku wypadku volvo, fot. slaska.policja.gov.pl
REKLAMA

Pijany 17-latek ukradł i rozbił na drzewie volvo. Samochód spłonął. Swoje zachowanie tłumaczył ”targającymi nim złymi emocjami”.

Młodzieniec nie był w stanie jednoznacznie podać powodu swojego zachowania. Przyznał się jednak do zarzucanego mu usiłowania kradzieży citroena i kradzieży volvo oraz do tego, że kierował w stanie nietrzeźwości. W chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wyjaśniał, że w sobotę wieczorem wypił z kolegami trochę piwa.

Przed północą, przechodząc obok jednej z posesji w Studzienicach zauważył uchyloną bramę i stojący przy niej otwarty citroen. Postanowił wypchnąć samochód i odpalić go poza bramą. Ze względu na zamontowane w nim zabezpieczenia, próba uruchomienia silnika nie powiodła się. Na tej samej posesji, pod wiatą, zaparkowany był jeszcze jeden samochód - volvo, również otwarte z kluczykami w środku. Tym razem, nie marnując czasu, odpalił silnik i wyjechał z posesji. Wyjeżdżając staranował citroena. Uderzenie spowodowało, że samochód został wypchnięty na ulicę, gdzie po uderzeniu w barierki stanął w poprzek drogi. Swoją jazdę 17-latek zakończył na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i DK- 1 w Piasku. Przy wyjeździe na trasę zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo i dachował. Udało mu się na szczęście wydostać z pojazdu. Samochód bowiem stanął w ogniu.

Mundurowi, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu, natknęli się na skradzione volvo, kiedy było ono już mocno zajęte przez płomienie. Ogień był tak duży, że nie byli nawet w stanie podejść bliżej. Sytuację opanowali dopiero strażacy. W międzyczasie policjanci ruszyli za kierowcą. Szukali go w pobliskim lesie, w pasie biegnącym wzdłuż drogi. Po jakimś czasie, przejeżdżający tamtędy kierowcy poinformowali mundurowych, że kilkaset metrów dalej idzie poboczem młody mężczyzna. Okazał się nim poszukiwany 17- latek, który próbował jeszcze uciekać przed policjantami. Bezskutecznie. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie będzie decydował sąd i prokurator.

Kodeks Karny w przypadku kradzieży przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: slaska.policja.gov.pl
REKLAMA
Więcej o: 17-latek, volvo, pijany, pijany
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×