eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pijany kierowca wiózł samochodem 2-letnie dziecko

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. policja.pl fot. policja.pl
REKLAMA

W miniony weekend policja po raz kolejny prowadziła badania trzeźwości kierowców. Wśród nich byli kierujący samochodami osobowymi, motorowerami oraz rowerem. Łącznie zatrzymano ośmiu nietrzeźwych kierujących. Średnia z wszystkich wyników kierujących to blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

- Jeden z kierowców został zatrzymany na trasie Zawady - Olszyny. Kierując nie zatrzymywał się do kontroli. Ostatecznie uciekający vw został zatrzymany tuż przed Olszynami. Na tym ucieczka się zakończyła. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego pieszo już nie uciekał. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu i nie był wstanie wyjść z pojazdu o własnych siłach - poinformował Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce.

Jak informuje rzecznik, jeden z nietrzeźwych kierowców posiadał zakaz poruszania się pojazdami. Na uwagę szczególnie zasługuje kierowca, który wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością.

- Szokująca była interwencja z wsi Adamczycha (gm. Baranowo), gdzie policjanci z Baranowa zatrzymali kierującego fiatem. Wynik mężczyzny również przekroczył dwa promile alkoholu w organizmie. Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz kierującego w aucie znajdowało się jeszcze blisko dwuletnie dziecko, zapięte z tyłu pojazdu w foteliku bezpieczeństwa - dodaje Marczak.

W najbliższym czasie należy spodziewać się licznych kontroli na zawartość alkoholu w organizmie na terenie Ostrołęki i powiatu.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×