eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pijany kierowca zatrzymany. Ledwo stał na nogach

REKLAMA
zdjecie 8404
REKLAMA
zdjecie 8404

Kompletnie pijany kierowca został ujęty w Ostrołęce. 43-latek nie mógł utrzymać równowagi na nogach, nie dało się z nim logicznie porozumieć. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjant z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego był akurat poza służbą, kiedy w sobotni wieczór prywatnym samochodem jechał drogą krajową 61.  W centrum Ostrołęki jego uwagę przykuł jadący przed nim pojazd kia. Jego kierowca jechał całą szerokością jezdni zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do zatrzymania.

Funkcjonariusz od razu nabrał podejrzeń, że kierujący kią jest pod wpływem alkoholu. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji wykorzystując dogodny moment zatrzymał pojazd i wyjął ze stacyjki kluczyki.

- Po zatrzymaniu kierowca kia nie mógł utrzymać równowagi na nogach, kontakt z nim był utrudniony. Policjant o wszystkim powiadomił dyżurnego policji, który skierował na miejsce policyjny patrol - relacjonuje kom. Tomasz Żerański. - Bezmyślnym kierowcą kia okazał się 43-letni mieszkaniec Ostrołęki. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Niebawem kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Komisarz Żerański przypomina: "Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy".

Źródło: KMP w Ostrołęce
Więcej o: policja, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×