zdjecie 2262
2017-06-02T11:53:36+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pijany nastolatek ukradł nissana. Wpadł po policyjnym pościgu ulicami Ostrołęki

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
0
0

Pijany w sztok 17-latek ukradł wczoraj z jednego z parkingów w Ostrołęce osobowego nissana. Młodzieniec został zatrzymany po policyjnym pościgu. Jak się okazało, mimo młodego wieku miał już orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 2020 roku.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, 31 maja w godzinach popołudniowych na osiedlu Witosa. Kradzież osobowego nissana zgłosił dyżurnemu policji właściciel auta. Według jego relacji złodziej miał się oddalić w kierunku ulicy Traugutta.

- Do dziań ukierunkowanych na zatrzymanie sprawcy kradzieży zadysponowano funkcjonariuszy z kilku wydziałów. Oficer dyżurny natychmiast we wskazany teren oraz główne ciągi komunikacyjne wysłał policyjne patrole. Informacja o kradzieży pojazdu trafiła do także do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu. Już kilka minut później funkcjonariusze „drogówki”  na ul. Krańcowej zauważyli skradzione auto. Jego kierujący na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać. W związku z tym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych  udali się za nim w pościg. Na skrzyżowaniu ul. Krańcowej z Łomżyńską mundurowi  zatrzymali pojazd. Za jego kierownicą siedział 17 – letni ostrołęczanin. Od kierowcy było czuć alkohol, w związku z tym został on poddany badaniu trzeźwości. Wynik jego badania, to ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystko. W trakcie czynności kierowca został sprawdzony w policyjnej bazie danych, która wykazała, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 roku. Kierowca podróżował z pasażerem, który był trzeźwy – poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Bezmyślny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo - śledczego ostrołęckiej komendy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×