2019-08-27T21:53:35+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pijany oddał kierownicę pijanemu. Tak jechali do sklepu po kolejną flaszkę

REKLAMA
REKLAMA
0
1
1

Dwóch amatorów mocnych trunków postanowiło wybrać się do sklepu po kolejną flaszkę. Nie zwlekając wsiedli do auta, pojechali do sklepu, zrobili zakupy i żeby się za bardzo nie przemęczać, w jedną stronę prowadził jeden, a w drodze powrotnej na kierownicę usiadł drugi. Co sprawiło, że zainteresowała się nimi policja? Promile wydmuchane w alkomat po interwencji przypadkowego świadka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na terenie gminy Myszyniec. Pod jeden ze sklepów wtoczył się osobowy seat, z którego wypadło dwóch mężczyzn. Już na pierwszy rzut oka widać było, że panowie są mocno „zawiani”. Amatorzy procentowych trunków zrobili zakupy i gdy próbowali odjechać, przypadkowy świadek, który widział w jakim są stanie, zwrócił im uwagę, że nie żaden z nich nie powinien wsiadać za kierownicę. Ci jednak tę cenną poradę zlekceważyli, zamienili się miejscami i odjechali. Mężczyzna, który widział całą sytuację, zawiadomił policję, a sam wsiadł do swojego auta i udał się za uciekającymi seatem.

- Na miejscu po kilku minutach byli już policjanci z Myszyńca. Na jednej z posesji zastali wskazane auto oraz 41 - letniego mieszkańca powiatu oraz o 4 lata młodszego również mieszkańca naszego powiatu, obydwaj mieli problemy z utrzymaniem równowagi oraz z mówieniem. W trakcie interwencji okazało się, że w drodze do sklepu autem kierował starszy z mężczyzna, jednak, gdy świadek zwrócił mu uwagę, że są oni pijani, wtedy mężczyźni wpadli na pomysł, że się zamienią miejscami, dlatego ze sklepu do domu jechał już 37 – latek. Dodatkowo okazało się, że starszy z mężczyzn nie ma przy sobie prawa jazdy, a jego kolega w ogóle nie posiada prawa jazdy. W organizmach obydwóch mężczyzn alkomat wykazał prawie 3 promile alkoholu. Niebawem odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem – mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na pochwałę zasługuje świadek zdarzenia, który zareagował prawidłowo i widząc karygodne zachowanie amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, zawiadomił o wszystkim policję.

Więcej o: Myszyniec, policja, pijany

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Klara, 09:13 28-08-2019,   100%
Brawo dla Pana za reakcję.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń