eOstroleka.pl
Region,

Pijany ojciec z synem kierując jednym autem spowodowali dwa wypadki

REKLAMA
fot. KWP Radomfot. KWP Radom
REKLAMA
zdjecie 4203
Jaki ojciec taki syn – obaj pijani, obaj spowodowali wypadek, obaj z sądowymi wyrokami za jazdę „na podwójnym gazie”.

W niedzielę w Jasieńcu doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Kierujący peugeotem (24 lata) uderzył w seata. Do zdarzenia najprawdopodobniej by nie doszło, gdyby był trzeźwy i zastosował się do dwóch czynnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. W chwili zdarzenia miał ponad 2,5 promila w organizmie.

Gdy zwolennik jazdy na „podwójnym gazie” wysiadł z auta, za kierownicę wsiadł jego 53-letni ojciec i odjechał z miejsca. Jego podróż nie trwała długo, ponieważ nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył peugeotem w znak drogowy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że on również miał dwa czynne zakazy sądowe, a kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd usunięto z drogi, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Teraz będą odpowiadali za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi im do 5 lat więzienia. W myśl przepisów zaostrzających kary wobec pijanych kierowców i piratów drogowych, sąd obligatoryjnie wyda także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

Więcej o: pijany, policja, wypadek
REKLAMA
zdjecie 4203

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
×