2015-05-27T19:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Piknik Rodzinny Przedszkola Samorządowego w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Archiwum ZPO w Kadzidle
REKLAMA

W Skansenie Kurpiowskim w Kadzidle odbyła się impreza - Piknik Rodzinny zorganizowany dla uczczenia Święta Rodziny - Mamy, Taty oraz Dziecka. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zadowolenia, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pogoda sprawiła figle przelotnymi opadami deszczu. Mimo to nie zepsuła doskonałej zabawy.

Piknik zorganizowany został przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Kadzidle. Uczestniczyły w nim całe rodziny podopiecznych z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kadzidło - Pan Dariusz Łukaszewski.

Na początek dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoim rodzicom piosenki, wiersze i tańce, w których dziękowały rodzicom oraz wyrażały, jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata.

Rodzice po raz kolejny zaprezentowali się w przedstawieniu pt: "Rzepka". Występ był zdumiewający, a gra aktorska profesjonalna i tak śmieszna, że niejednego widza doprowadzała do łez.

Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Najmłodszych uczestników imprezy zabawiało 2 clownów, którzy zachęcali do puszczania ogromnych baniek mydlanych i zamykali w nich dzieci, zorganizowali konkurs tańca, a także wykonywali figurki z balonów. Rodzice uczestniczyli w przeróżnych konkurencjach: modelowanie fryzur, przeciąganie liny, walki na ringu. Chociaż na chwilę mogli wyjść ze swej roli i wspólnie ze swoimi pociechami bawili się jak dzieci. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami. Nie zabrakło również dowolnych zabaw i tańców.

Po wyczerpujących swawolach należało coś zjeść. I tu także organizatorzy oraz Rodzice stanęli na wysokości zadania. Przygotowano mnóstwo smakołyków: oponki i ciasto drożdżowe wypieku przedszkolnych pań kucharek, kiełbaskę z grilla, a na deser kawę, herbatę oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców.

W naszym przedszkolu główną misją jest owocna współpraca z rodzicami. Są oni postrzegani jako partnerzy w pracy wychowawczo-dydaktycznej. Niezmiernie ważna jest także integracja rodzin i społeczności przedszkola. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, że rodzice z wielką energią i zapałem włączyli się w przygotowanie pikniku.

Rodzinny nastrój i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci, rodziców oraz gości. W przygotowaniu naszego Pikniku uczestniczyły zaprzyjaźnione instytucje i firmy zewnętrzne:
Skansen Kurpiowski - udostępnienie miejsca do imprezy, bieżąca pomoc podczas trwania uroczystości;
Urząd Gminy Kadzidło - sponsor soków;
Państwo Młynarczyk - sponsor jednorazowych naczyń, sztućców i obrusów;
Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieszki w Kadzidle - nagłośnienie.

Przedszkole dziękuje wszystkim rodzinom za liczne przybycie i wspólną zabawę. Wszystkim osobom prywatnym i instytucjom zaangażowanym i pomocnym przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości organizatorzy składają bardzo serdeczne podziękowania za chęć współpracy i włożony wkład pracy.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×