2015-05-27T19:43:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 5 80%
Powiat ostrołecki,

Piknik Rodzinny Przedszkola Samorządowego w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Archiwum ZPO w Kadzidle
REKLAMA
4
1
0
W Skansenie Kurpiowskim w Kadzidle odbyła się impreza - Piknik Rodzinny zorganizowany dla uczczenia Święta Rodziny - Mamy, Taty oraz Dziecka. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zadowolenia, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pogoda sprawiła figle przelotnymi opadami deszczu. Mimo to nie zepsuła doskonałej zabawy.

Piknik zorganizowany został przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Kadzidle. Uczestniczyły w nim całe rodziny podopiecznych z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kadzidło - Pan Dariusz Łukaszewski.

Na początek dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoim rodzicom piosenki, wiersze i tańce, w których dziękowały rodzicom oraz wyrażały, jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata.

Rodzice po raz kolejny zaprezentowali się w przedstawieniu pt: "Rzepka". Występ był zdumiewający, a gra aktorska profesjonalna i tak śmieszna, że niejednego widza doprowadzała do łez.

Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Najmłodszych uczestników imprezy zabawiało 2 clownów, którzy zachęcali do puszczania ogromnych baniek mydlanych i zamykali w nich dzieci, zorganizowali konkurs tańca, a także wykonywali figurki z balonów. Rodzice uczestniczyli w przeróżnych konkurencjach: modelowanie fryzur, przeciąganie liny, walki na ringu. Chociaż na chwilę mogli wyjść ze swej roli i wspólnie ze swoimi pociechami bawili się jak dzieci. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami. Nie zabrakło również dowolnych zabaw i tańców.

Po wyczerpujących swawolach należało coś zjeść. I tu także organizatorzy oraz Rodzice stanęli na wysokości zadania. Przygotowano mnóstwo smakołyków: oponki i ciasto drożdżowe wypieku przedszkolnych pań kucharek, kiełbaskę z grilla, a na deser kawę, herbatę oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców.

W naszym przedszkolu główną misją jest owocna współpraca z rodzicami. Są oni postrzegani jako partnerzy w pracy wychowawczo-dydaktycznej. Niezmiernie ważna jest także integracja rodzin i społeczności przedszkola. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, że rodzice z wielką energią i zapałem włączyli się w przygotowanie pikniku.

Rodzinny nastrój i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci, rodziców oraz gości. W przygotowaniu naszego Pikniku uczestniczyły zaprzyjaźnione instytucje i firmy zewnętrzne:
Skansen Kurpiowski - udostępnienie miejsca do imprezy, bieżąca pomoc podczas trwania uroczystości;
Urząd Gminy Kadzidło - sponsor soków;
Państwo Młynarczyk - sponsor jednorazowych naczyń, sztućców i obrusów;
Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieszki w Kadzidle - nagłośnienie.

Przedszkole dziękuje wszystkim rodzinom za liczne przybycie i wspólną zabawę. Wszystkim osobom prywatnym i instytucjom zaangażowanym i pomocnym przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości organizatorzy składają bardzo serdeczne podziękowania za chęć współpracy i włożony wkład pracy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30