2015-05-27T19:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Piknik Rodzinny Przedszkola Samorządowego w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Archiwum ZPO w Kadzidle
REKLAMA
zdjecie 4020

W Skansenie Kurpiowskim w Kadzidle odbyła się impreza - Piknik Rodzinny zorganizowany dla uczczenia Święta Rodziny - Mamy, Taty oraz Dziecka. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zadowolenia, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pogoda sprawiła figle przelotnymi opadami deszczu. Mimo to nie zepsuła doskonałej zabawy.

Piknik zorganizowany został przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Kadzidle. Uczestniczyły w nim całe rodziny podopiecznych z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kadzidło - Pan Dariusz Łukaszewski.

Na początek dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoim rodzicom piosenki, wiersze i tańce, w których dziękowały rodzicom oraz wyrażały, jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata.

Rodzice po raz kolejny zaprezentowali się w przedstawieniu pt: "Rzepka". Występ był zdumiewający, a gra aktorska profesjonalna i tak śmieszna, że niejednego widza doprowadzała do łez.

Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Najmłodszych uczestników imprezy zabawiało 2 clownów, którzy zachęcali do puszczania ogromnych baniek mydlanych i zamykali w nich dzieci, zorganizowali konkurs tańca, a także wykonywali figurki z balonów. Rodzice uczestniczyli w przeróżnych konkurencjach: modelowanie fryzur, przeciąganie liny, walki na ringu. Chociaż na chwilę mogli wyjść ze swej roli i wspólnie ze swoimi pociechami bawili się jak dzieci. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami. Nie zabrakło również dowolnych zabaw i tańców.

Po wyczerpujących swawolach należało coś zjeść. I tu także organizatorzy oraz Rodzice stanęli na wysokości zadania. Przygotowano mnóstwo smakołyków: oponki i ciasto drożdżowe wypieku przedszkolnych pań kucharek, kiełbaskę z grilla, a na deser kawę, herbatę oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców.

W naszym przedszkolu główną misją jest owocna współpraca z rodzicami. Są oni postrzegani jako partnerzy w pracy wychowawczo-dydaktycznej. Niezmiernie ważna jest także integracja rodzin i społeczności przedszkola. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, że rodzice z wielką energią i zapałem włączyli się w przygotowanie pikniku.

Rodzinny nastrój i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci, rodziców oraz gości. W przygotowaniu naszego Pikniku uczestniczyły zaprzyjaźnione instytucje i firmy zewnętrzne:
Skansen Kurpiowski - udostępnienie miejsca do imprezy, bieżąca pomoc podczas trwania uroczystości;
Urząd Gminy Kadzidło - sponsor soków;
Państwo Młynarczyk - sponsor jednorazowych naczyń, sztućców i obrusów;
Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieszki w Kadzidle - nagłośnienie.

Przedszkole dziękuje wszystkim rodzinom za liczne przybycie i wspólną zabawę. Wszystkim osobom prywatnym i instytucjom zaangażowanym i pomocnym przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości organizatorzy składają bardzo serdeczne podziękowania za chęć współpracy i włożony wkład pracy.

Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
zdjecie 4020