2018-09-07T08:48:41+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Piknik rodzinny z sercem w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 12:18 08-09-2018,   -
gdzie to wogóle ma byc na plakacie jest nila w artykule blachnickiego nie ma godzin nie wiadomo co i jak?
odpowiedz   •   oceń :  

Przyczyną niemal co drugiego zgonu na Mazowszu są choroby serca. Jak temu zaradzić? Trzeba się regularnie badać. Okazją, by skorzystać z pomocy lekarza, będą organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego „Pikniki rodzinne z sercem”. Już 8 września zapraszamy do Ostrołęki na ul. ks. Franciszka Blachnickiego 16.

 
Bezpłatne badania serca
 
Dlaczego warto wybrać się na jeden z rodzinnych pikników? Chociażby po to, aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.
 
– Na edukację nigdy nie jest za późno. Podczas pikników chcemy pokazać Mazowszanom, jak zdrowo żyć i o siebie zadbać, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. To szansa, aby spotkać się i porozmawiać z bardzo dobrymi specjalistami. Serdecznie zapraszam do udziału w piknikach całe rodziny – zachęca Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.
Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że na choroby serca choruje w Polsce ok. 600- 700 tys. osób. Do najczęstszych należą choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zapalenie mięśnia sercowego, dusznica bolesna czy zawał. Na szczęście, dzięki regularnym badaniom i zdrowemu trybowi życia, można ich uniknąć. Należy pamiętać o prawidłowej diecie, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, unikaniu stresu i przemęczenia.
 
Podczas pikników mieszkańcy Mazowsza będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali. Dowiedzą się również, jaki wpływ na nasze serce ma smog oraz co możemy zrobić, aby zmniejszyć jego emisję. Będzie można też wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, organizowanych przez ratowników i uczniów Szkół Promocji Zdrowia, a także spróbować zdrowej i ekologicznej żywności od lokalnych producentów. W mobilnych pracowniach będzie można wykonać specjalistyczne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy i przesiewowe badania słuchu.
 
– Żyjemy w czasach, w których ciągle jesteśmy w biegu. Stres w naszym życiu jest czymś naturalnym. Nie mamy czasu na to, aby zadbać o siebie. A podstawą naszego życia jest zdrowie. Nie możemy o nim zapominać. Pamiętajmy o regularnych badaniach. Zachęcam mieszkańców Ostrołęki i okolic do udziału w „Pikniku Rodzinnym z sercem” –  zachęca Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego
 
Światowy Dzień Serca
 
Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Serca, które obchodzone jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca, każdego roku w ostatnią niedzielę września. Obchody Dnia Serca mają zwiększyć świadomość społeczną o chorobach serca oraz promować zdrowy styl życia. Pierwszy Światowy Dzień Serca odbył się 24 września 2000 r. W Polsce organizowany jest od 2002 r.
 
 

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:18 08-09-2018,   -
gdzie to wogóle ma byc na plakacie jest nila w artykule blachnickiego nie ma godzin nie wiadomo co i jak?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1