eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rodzina i świat z ekologią za pan brat. Piknik w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
REKLAMA

W minioną niedzielę na boisku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Rodzina i świat z ekologią za pan brat”, którego organizatorem była Gmina Goworowo.

Piknik mógł się odbyć w tak atrakcyjnej formie dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem wydarzenia było kształtowanie postaw proekologicznych dzieci połączone z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska, pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej, a przede wszystkim miłe spędzenie wspólnie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie.

Gospodarzem pikniku była szkoła, której uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i zdobytą wiedzę oraz często skrywane talenty. Rodzice natomiast mieli możliwość obejrzeć wystawy prac konkursowych swoich pociech i z dumą podziwiać ich występy. Na scenie wystąpili uczniowie klas 0-8 z programem przygotowanym pod opieką wychowawców, chór dziecięcy oraz nauczycielski, a także zuchy z harcerze z goworowskiej gromady i drużyny ZHP. Przeważała tematyka rodziny i ekologii, ale nie zabrakło tanecznych czy poetyckich występów, wprowadzających zebraną licznie publiczność w atmosferę zbliżających się wakacji.

Zaproszone Studio Tańca SWAG przygotowało mistrzowski pokaz, który był prawdziwą ucztą! Taniec to ich pasja, która widoczna była w pełnych ekspresji choreografiach. W ciągu ostatniego roku szeregi studia zasiliła duża grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goworowie. Założycielem i Trenerem głównym Studia, jest Olga Nitkowska-Brejnak - pedagog, instruktor z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tancerka, choreograf z niezliczoną już ilością nagród i wyróżnień na turniejach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dodatkowo, wokół sceny była zgromadzona cała moc atrakcji, które miały na celu zarówno zabawę, jak i edukację. Organizatorzy przygotowali 12 ekostanowisk warsztatowych, na których można było spróbować swoich sił w wykonaniu: bomby kwietnej, ekoprzypinki, biżuterii, wianków i aniołków techniką makramy. Uczestnicy pikniku mieli możliwość także spróbować ekologicznych ciasteczek, namalować obraz na płótnie, rodzinnie zbudować ekozamek z wykorzystaniem materiałów, które zwykle traktowane są jako odpady, czy naprawić lub poczytać książkę popijając smaczną kawę na leżaku. Dużą popularnością cieszyło się koło fortuny, fotobudka oraz ekologiczna gra terenowa 50tka. Całości dopełniły liczne atrakcje i pyszne przekąski przygotowane przez gminne Koła Gospodyń Wiejskich z Goworowa, Goworówka, Żabina, Lipianki, Brzeźna oraz Ponikwi Dużej, którym organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie.

Finałem pikniku było rozstrzygnięcie licznych konkursów ekologicznych, w których uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody oraz wspólnie odtańczony taniec integracyjny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×