Dziś rano policjanci z ostrołęckiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Mundurowi na terenie Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego zorganizowali liczne punkty kontrolne. I niektórzy wpadli, jak śliwka w kompot!
W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut policyjnej akcji funkcjonariusze zatrzymali czterech kierowców, którzy mieli alkohol w organizmie. Jak się okazało, byli to tzw. wczorajsi kierowcy - osoby, które spożywały alkohol wieczorem i błędnie uznały, że następnego dnia są już trzeźwe.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Pozostali kierowcy mieli stężenie alkoholu poniżej pół promila, jednak również to skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Wszyscy niebawem odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.
- Ponownie przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce dostępny jest alkomat, dzięki któremu każdy kierowca może sprawdzić swoją trzeźwość i upewnić się, że może bezpiecznie wsiąść za kierownicę - mówi nadkom. Tomasz Żerański.




1
2
22