2022-05-31T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pilkington IGP zwiększa możliwości i podwaja zatrudnienie w zakładzie w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9145
Oficjalne otwarcie rozbudowanego zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce, fot. eOstroleka.plOficjalne otwarcie rozbudowanego zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9145
5
0

Zakończyła się rozbudowa zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce. Rozpoczęte w 2020 roku prace dobiegły końca, a uroczyste otwarcie nowo wybudowanej części odbyło się 31 maja 2022 roku.

Powiększenie zakładu w Ostrołęce miało na celu podwojenie mocy produkcyjnych zakładu oraz potwierdzenie wysokiej aktywności inwestycyjnej spółki. W ostatnich latach Pilkington IGP modernizował i rozbudowywał oddziały w Krakowie i Skierniewicach, a także uruchomił nowy zakład przetwórstwa szkła w Białymstoku.

Projekt, który tutaj realizowaliśmy rozpoczęliśmy dwa lata temu i praktycznie przez cały czas trwania zmagaliśmy się z różnymi przeciwnościami. Tak naprawdę rozbudowywaliśmy zakład w czasie pandemii. Zaraz po zakończeniu projektu takie spotkanie nie było możliwe także bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy zainaugurować spotkania bezpośrednie. Bardzo się cieszę, że są z nami nasi kontrahenci, klienci bo to dla nich podejmujemy wyzwania inwestycyjne.

- mówił Krzysztof Granicki, Prezes Pilkington Polska i Pilkington IGP

Zwiększenie możliwości ostrołęckiego zakładu podzielono na dwa etapy. Między czerwcem a grudniem 2020 roku wybudowano nową halę produkcyjną, a także uruchomiono dwa stoły do rozkroju oraz jedną linię do produkcji szyb zespolonych. Drugi etap rozpoczął się w marcu 2022 roku i zakończył miesiąc później. W jego ramach uruchomiono stół do rozkroju szkła oraz linię do produkcji szyb zespolonych. Prace związane z rozbudową nie przeszkodziły w normalnym funkcjonowaniu zakładu i nie opóźniły realizacji zamówień. Projekt zrealizowała firma ANNA-BUD z Bilczy.

Zwiększenie możliwości produkcyjnych oznacza również nowe miejsca pracy – których powstało 80. Po zapełnieniu wszystkich wakatów łączna liczba pracowników fabryki będzie liczyć 165 pracowników. Łączna wartość realizacji inwestycji wyniosła około 40 milionów złotych.

Nowe możliwości

W ramach rozbudowy zakład uzyskał blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. Doposażono go w trzy stoły do rozkroju szkła z systemami załadowczymi oraz dwie linie do produkcji szyb zespolonych, co pozwoli na ich efektywniejszą produkcję. W Ostrołęce produkuje się m.in. jedno i dwukomorowe szyby zespolone Pilkington Insulight™ Therm, które zapewniają wysoką izolacyjność cieplną w budynku dzięki szybom niskoemisyjnym z serii Pilkington Optitherm™. Produkty z tej gamy umożliwiają zatrzymanie ciepła we wnętrzach budynku, co zmniejsza rachunki za ogrzewanie, a także ma wymierny i pozytywny wpływ na środowisko. Szyby tego typu stosuje się w fasadach, oknach oraz dachach.

„Cieszymy się, że rozbudowa ostrołęckiego zakładu dobiegła końca” – mówi Krzysztof Granicki, Prezes Pilkington Polska i Pilkington IGP. – „Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt, a w szczególności pracownikom firmy ANNA-BUD, która czuwała nad całością. Nowe możliwości zakładu pozwolą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty, a także dają nam przewagę operacyjną na rynku. Sektor budowlany nieustannie się zmienia. Chcemy nie tylko dotrzymywać mu kroku, ale przede wszystkim być liderem w branży i kształtować zachowania innych” – dodaje.

Kolejne plany i oficjalne otwarcie

Rozbudowa fabryki Pilkington IGP w Ostrołęce nie jest ostatnią inwestycją spółki. Ma ona dalej w planach rozwijać swoje zakłady, a także opracowywać nowe, wyspecjalizowane rodzaje szkieł. W planach na najbliższe lata przewidziano m.in. dalsze działania w zakresie transformacji energetycznej, co zmniejszy wpływ środowiskowy firmy.

Warto podkreślić, że na spotkaniu pojawili się byli właściciele firmy Lech Kalinowski i Waldemar Kuczyński.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×