2019-04-03T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Piraci drogowi na celowniku ostrołęckiej drogówki

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1
Najlepszy komentarz
~kierowca, 22:18 03-04-2019,   100%
Szkoda że nie ZAPEWNIAJĄ o nieodpuszczaniu złodziejom.
Pewnie jeżdżenie po ulicach lub chowanie się w krzakach nie wymaga tyle zdolności i myślenia co ściganie złodziei.
Też mogę pochwalić się że chodzę prosto ale ile wytrzymam biegnąc to już nie temat do chwalenia. ŻAL !!
odpowiedz   •   oceń :  
W ciągu ostatniego tygodnia ostrołęcka drogówka zatrzymała ponad 220 piratów drogowych. Najwięcej amatorów zbyt szybkiej jazdy „ustrzelił” policyjny wideorejestrator. Mundurowi zapewniają, że nie odpuszczą kierowcom, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

Policyjne statystyki z minionego tygodnia są zatrważające! Odnotowano łącznie 22 kolizje i 3 wypadki drogowe. Śmierć poniosły trzy osoby, w tym dwoje małych dzieci.

W minionym tygodniu ostrołęcka „drogówka” ujawniła aż 221 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. 124 spośród nich nagrał wideorejestrator, a pozostałe stwierdzili policjanci w stałych punktach kontroli prędkości za pomocą ręcznych mierników prędkości. Policjanci przeprowadzili 893 badania kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przy czym ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo, za jazdę po spożyciu alkoholu, zatrzymali 3 blankiety prawa jazdy.

Przykładem bezmyślności i braku odpowiedzialności za innych jest 38-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, który przemieszczał się w nocy z 25 na 26 marca po terenie Ostrołęki. Nie zatrzymał się on do kontroli drogowej policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Podczas ucieczki przed mundurowymi, nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego prowadzony przez niego Opel kilkakrotnie dachował.

Kierujący może mówić o ogromnym szczęściu, bo zarówno jemu, jak i 21-letniej pasażerce tego pojazdu nic się nie stało. Jego pojazd został zholowany, a od niego samego pobrano krew do badań na trzeźwość.

W piątek, około godziny 16.30, w Ostrołęce na Alei Wojska Polskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Hyundai. Okazało się, że 57- latek z powiatu ostrołęckiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania policyjnym alkomatem to 0,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Następnego dnia, kilka minut przed godziną 4.00, policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu zatrzymali do kontroli drogowej w msc. Myszyniec Stary samochód osobowy marki Opel Corsa. Podróżujący nim 18-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego znajdował się w stanie nietrzeźwości. Policyjny alkomat wskazał 0,78 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Kilka godzin później, tj. przed godziną 8.00, w Ostrołęce na Alei Wojska Polskiego, policjanci z ostrołęckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Passat, którym poruszał się 49-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Badanie alkomatem tego mężczyzny wykazało 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Również w sobotę, po godzinie 18.00, w miejscowości. Damięty gmina Goworowo, policjanci z miejscowego Posterunku zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi 80. Kierował nim 30latek z powiatu ostrołęckiego. Policyjny alkomat wskazał podczas badania kierowcy aż 1,48 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd nie przeszedł badań technicznych w wyznaczonym terminie, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu.

W minioną niedzielę, tuż przed godziną 17.00, w miejscowości. Lipowy Las gmina Baranowo, 47-letni mieszkaniec naszego powiatu poruszał się motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Został zatrzymany do kontroli drogowej i zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przez policjantów z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Wynik badania to 0,94 mg/l.

Tego samego dnia, około 19.30, w miejscowości. Dąbrowa gmina Baranowo, policjanci z Posterunku Policji w Baranowie podjęli pościg za kierowcą osobowego Passata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na sygnał do zatrzymania się dawany przez policjantów. Pościg zakończył się na posesji 33-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, kierującego tym pojazdem. Znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Wynik badania policyjnym alkomatem to 1,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu; Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Również w niedzielę, po godzinie 20.00, policjanci z ostrołęckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen C5. Kierował nim 38-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wskazał 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego wieczora, po godzinie 21.00, w Ostrołęce przy ul. 11 Listopada, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes. Badanie alkomatem 48-letniego kierowcy wykazało, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, a wynik to aż 1,09 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

W poniedziałek, po godzinie 19.00, policjanci z Posterunku Policji w Łysych, zatrzymali do kontroli drogowej w msc. Zalas kierującego Oplem Astra. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Policyjny alkomat wskazał 0,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ostrołęccy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno dla samego kierującego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka nawiązka.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~kierowca, 22:18 03-04-2019,   100%
Szkoda że nie ZAPEWNIAJĄ o nieodpuszczaniu złodziejom.
Pewnie jeżdżenie po ulicach lub chowanie się w krzakach nie wymaga tyle zdolności i myślenia co ściganie złodziei.
Też mogę pochwalić się że chodzę prosto ale ile wytrzymam biegnąc to już nie temat do chwalenia. ŻAL !!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1