2016-10-23T13:13:41+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plac przy ul. Wypychy zagospodarują "na raty"

REKLAMA
Janusz KotowskiJanusz Kotowski
REKLAMA
24
1
6

Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski chciałby zagospodarowania tzw. "placu ogólnego" przy ul. Wypychy na osiedlu Stacja w Ostrołęce. Wniosek spotkał się z pozytywną odpowiedzią prezydenta Janusza Kotowskiego. Jest jednak jedno "ale" - plac zostanie zagospodarowany w kilku etapach.

Prace polegałyby na wyrównaniu poziomu placu, posianiu trawy i wyposażeniu w ławeczki i bramki do gry w piłkę nożną - tak przynajmniej opisywał je w swojej interpelacji przewodniczący Grabowski. Według niego, potrzeba zagospodarowania placu wynika ze zgłaszanych przez mieszkańców wniosków w tej sprawie.

- Jestem głęboko przekonany, że stworzenie takiego miejsca będzie korzystne dla całej społeczności osiedla Stacja, ponieważ dzięki zagospodarowaniu tego terenu powstałoby miejsce otwarte na osiedlowe grupy młodych sportowców, a także miejsce dające możliwości organizacji osiedlowych turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży - stwierdza Jerzy Grabowski.

Entuzjazm przewodniczącego Rady Miasta podziela prezydent Janusz Kotowski. Przyznaje on, że istnieje zasadność zagospodarowania tego placu. W chwili obecnej nie ma jednak szans na to, by zrobić to w trakcie jednej, dużej inwestycji. Nie oznacza to jednak, że projekt nie będzie zrealizowany.

- W związku z trudną sytuacją finansową miasta proponuję rozłożenie na etapy tego ciekawego projektu. Postaram się, aby już w najbliższym budżecie znalazły się środki na to zadanie - przyznaje Janusz Kotowski.

Zagospodarowanie placu przy ul. Wypychy niesie za sobą konieczność kolejnej inwestycji, o którą zaapelował ostatnio radny Jan Rzewnicki. Chodzi o remont odcinka ulicy prowadzącej do placu. Prezydent zapowiada, że również ta inwestycja będzie analizowana i brana pod uwagę pod kątem dołączenia do przyszłorocznego budżetu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×