zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-06-20T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plac zabaw wymaga remontu. Prezydent chwali pomysł rady osiedla Centrum

REKLAMA
REKLAMA
1
0
7

Jaka przyszłość może czekać plac zabaw na osiedlu Centrum, którego nawierzchnia jest w złym stanie technicznym? Prezydent Ostrołęki odpowiada na interpelację radnego i chwali projekt, który przygotowała rada osiedla Centrum. "Uznaję to za bardzo dobrą propozycję" - pisze.

W imieniu mieszkańców osiedla Centrum oraz własnym proszę o zajęcie się niezwykle ważną sprawą - napisał radny w interpelacji do prezydenta Ostrołęki.

Dotyczy ona złego stanu nawierzchni na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 (...) Podłoże jest w fatalnym stanie i wymaga niezwłocznej naprawy, gdyż poruszanie się po nim zagraża zdrowiu zarówno dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców. Proponuję, aby dokonać przeglądu całego placu zabaw, a następnie naprawy, gdyż oprócz opisanej nawierzchni także elementy gumowe, drewniane, metalowe wymagają odmalowania czy konserwacji.

Przed nami okres letni i już niebawem plac ten będzie przeżywał prawdziwe „oblężenie". Rodzice wraz z dziećmi bardzo chętnie spędzają w tym miejscu czas wolny. Proszę o jak najszybsze przeprowadzenie prac remontowych, zanim dojdzie do nieszczęśliwego wypadku - wskazał.

Jest już odpowiedź prezydenta miasta na tę interpelację.

Szansa na naprawę?

- Wiem o złym stanie nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce - odpowiedział prezydent Ostrołęki. 

Oględzin tego placu zabaw dokonała komisja w dniu 29 kwietnia 2021 roku powołana w ramach przeglądu technicznego obiektu jednostki. Komisja stwierdziła, że posadzka na placu zabaw nie spełnia wymagań bezpieczeństwa i w całości kwalifikuje się do wymiany. Jednocześnie komisja orzekła, że na terenie obiektów należących do Szkoły Podstawowej Nr 10 im Jana Pawła II w Ostrołęce nie występuje zagrożenie życia i zdrowia osób korzystających z tych obiektów.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu. To nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Rada osiedla pod przewodnictwem przewodniczącego zarządu Daniela Prusa, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

- Zamiar naprawy placu zabaw zbiegł się z informacją, że Rada Osiedla Centrum przygotowała projekt do Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrołęki pt. „Rozbudowa ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce". Projekt zakłada m.in. powiększenie placu zabaw o dostawienie: huśtawki typu „bocianie gniazdo", linarium w formie namiotu, ławek dla rodziców oraz wymianę zniszczonej nawierzchni na nową i otwarcie tego miejsca dla wszystkich mieszkańców naszego miasta - podkreślił prezydent Łukasz Kulik. - Uznaję to za bardzo dobrą propozycję, dlatego decyzja w tej sprawie została odłożona do czasu rozstrzygnięć Komisji ds. budżetu obywatelskiego.

REKLAMA
zdjecie 5160
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×