eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plaga włamań w Ostrołęce: Przez balkon złodzieje weszli do mieszkania na I piętrze

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 8733

Kolejna seria włamań na terenie Ostrołęki i powiatu. Tylko w jedną noc złodzieje splądrowali mieszkanie i dwa nowo budowane domy. Do jednego z mieszkań na I piętrze bloku na osiedlu Centrum sprawcy dostali się przez balkon.

Tylko w miniony weekend doszło do kilku włamań na terenie Ostrołęki i powiatu. Okradzione zostały m.in. dwa nowo budowane domy. Złodzieje okradli również mieszkanie znajdujące się na I piętrze bloku przy ulicy Sucharskiego na osiedlu Centrum. Do wnętrza dostali się przez balkon. Po wyłamaniu jednego z okien splądrowali pomieszczenia i najprawdopodobniej spłoszeni przez kogoś uciekli skacząc z balkonu z wysokości kilku metrów.

W tym samym czasie doszło do włamań do nowo budowanych domów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jedną z ofiar złodziei jest ostrołęcki lekarz.

- Ostrołęccy policjanci poszukują sprawców dwóch włamań do nowo budowanych domów i jednego mieszkania o których zostali powiadomieni podczas minionego weekendu. Zdarzenia miały miejsce na terenie naszego miasta i powiatu. W nowo budowanych domach sprawcy dokonali kradzieży, m.in. rozdzielni oraz przewodów elektrycznych, wyposażenia łazienek oraz elektronarzędzi – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sprawcy włamań pozostają na razie nieuchwytni. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze ostrołęckiej policji.

- Budując nowy dom nie zawsze pamiętamy o jego właściwym zabezpieczeniu. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nie do końca wykończony dom jest dla sprawców „atrakcyjny’’. W związku z tym apelujemy o nieprzechowywanie drogich przedmiotów w domach bez nadzoru lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w systemy alarmowe. Zdarzają się także przypadki, gdzie sprawcy potrafią dokonać dużych strat nawet w pustym domu. Wyrwane grzejniki, czy nawet okna są dla właściciela dużą stratą, ponieważ do kosztów skradzionych materiałów należy doliczyć jeszcze koszt ich ponownego montażu, stąd tak ważne jest jego właściwe zabezpieczenie już na etapie budowy domu. Zwracajmy także uwagę na osoby obce chodzące po klatkach schodowych, oglądające mieszkania. Uważajmy komu otwieramy drzwi, gdy zadzwoni domofon. Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję pod nr telefonu 997 lub 112 – dodaje mł. asp. Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×