zdjecie 762
zdjecie 762
2018-03-17T17:21:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plantacja marihuany zlikwidowana w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
7

Ostrołęcka policja wpadła na trop plantacji marihuany, którą na terenie miasta prowadził 31-letni mężczyzna. Z zabezpieczonych krzewów mogło powstać kilka tysięcy porcji narkotyku.

Plantacja marihuany znajdowała się na terenie prywatnej posesji w Ostrołęce. Na jej trop wpadli funkcjonariusze dwóch wydziałów – kryminalnego i prewencji. Gdy w miniony czwartek na teren podejrzanej posesji weszli kryminalni, hodowca był kompletnie zaskoczony.

- W wyniku przeszukania wynajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację, rosło tam 94 krzewów konopi. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również prawie 1,2  kg substancji, która po wstępnych  badaniach okazała się być marihuaną. Plantacja składała się z trzech specjalnie przygotowanych namiotów, które były wyposażone w specjalistyczne oświetlenie, a także w filtry węglowe oraz wentylatory. Oprócz tego w trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli tabletki extasy, kilka działek kokainy, trzy wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w różnych walutach na łączną kwotę kilku tysięcy złotych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To kolejna już akcja ostrołęckich policjantów skierowana na zwalczanie przestępczości narkotykowej, dzięki niej kilka tysięcy działek handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

- Sąd orzekł wobec zatrzymanego najsurowszy ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego. – dodaje asp. Żerański.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×