2018-03-10T12:18:42+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Platforma Obywatelska rozczarowała Polaków. Przykładem jest historia kolegi Kidawy-Błońskiej

REKLAMA
Małgorzata Kidawa-Błońska
REKLAMA
4
2
1

Podczas spotkania Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce jednym z gości była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Pod jej adresem ze strony publiczności padało wiele pytań, ale również wątpliwości. Sympatycy Platformy Obywatelskiej krytykowali działalność tego ugrupowania. Nie brakowało słów o tym, że Platforma zawiodła wyborców.

- Jeżeli PO pana zawodzi, a zawodzi wiele osób, bo ciągle słyszę, że ludzie się rozczarowali, to zawsze słucham co się nie podobało, co by pan chciał żeby było inaczej. Słyszę: "Nie da się PiSu pokonać". Przecież PiS wygrał dopiero niedawno wybory, nie wyobrażam sobie, żeby powiedzieć, że nie ma szans wygrać - mówiła w Ostrołęce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Z tej okazji przytoczyła również historię o swoim koledze, bankierze: - Mam kolegę, który był dyrektorem bardzo dużego banku, świetnie wykształcony, świetnie sytuowany. Realizował wszystkie swoje marzenia, robił to co chciał. Przed wyborami on się rozczarował. Mówię: - Co Ci się nie podoba? - Jestem rozczarowany. Teraz jest rozczarowany, nie poszedł na wybory i nie jest dyrektorem tego banku.

Kolega bankier to jedno, a drugie to realne działania. W czasach rządów PO-PSL pojawiło się wiele kontrowersyjnych decyzji, które wpłynęły później na wynik wyborczy. Jedną z nich było posłanie sześciolatków do szkół.

- W przypadku reformy oświaty, my nauczyciele i bardzo wiele ludzi związanych z oświatą mówiło, żeby tego nie robić, ponieważ szkoły nie są do tego przygotowane. Wy na siłę wprowadziliście sześciolatki. Ludzie się zawiedli, bardzo duża grupa mówiła o tym, pisaliśmy o tym. Szkoły nie są gotowe do przyjęcia sześciolatków - mówiła jedna z uczestniczek spotkania. Nie spotkało się to jednak z aprobatą Kidawy-Błońskiej: - Jestem święcie przekonana, że tak trzeba. Zrobiliśmy jeden błąd: były zbyt małe konsultacje społeczne, zbyt mało przekonywania, że tak trzeba. Ale decyzja, że dzieci powinny wcześniej rozpoczynać edukację, była słuszna. Pewne rzeczy zrobiliśmy źle, ale nie widzę działań, które działałyby na szkodę naszego społeczeństwa.

Relację ze spotkania Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce znajdziesz w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:52 10-03-2018,   86%
Cała platforma :)  kolega nie zagłosował, więc ma źle .. :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2