zdjecie 7844
zdjecie 7844
2018-03-10T12:18:42+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Platforma Obywatelska rozczarowała Polaków. Przykładem jest historia kolegi Kidawy-Błońskiej

REKLAMA
Zdjęcie główneMałgorzata Kidawa-Błońska
REKLAMA
4
2
1

Podczas spotkania Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce jednym z gości była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Pod jej adresem ze strony publiczności padało wiele pytań, ale również wątpliwości. Sympatycy Platformy Obywatelskiej krytykowali działalność tego ugrupowania. Nie brakowało słów o tym, że Platforma zawiodła wyborców.

- Jeżeli PO pana zawodzi, a zawodzi wiele osób, bo ciągle słyszę, że ludzie się rozczarowali, to zawsze słucham co się nie podobało, co by pan chciał żeby było inaczej. Słyszę: "Nie da się PiSu pokonać". Przecież PiS wygrał dopiero niedawno wybory, nie wyobrażam sobie, żeby powiedzieć, że nie ma szans wygrać - mówiła w Ostrołęce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Z tej okazji przytoczyła również historię o swoim koledze, bankierze: - Mam kolegę, który był dyrektorem bardzo dużego banku, świetnie wykształcony, świetnie sytuowany. Realizował wszystkie swoje marzenia, robił to co chciał. Przed wyborami on się rozczarował. Mówię: - Co Ci się nie podoba? - Jestem rozczarowany. Teraz jest rozczarowany, nie poszedł na wybory i nie jest dyrektorem tego banku.

Kolega bankier to jedno, a drugie to realne działania. W czasach rządów PO-PSL pojawiło się wiele kontrowersyjnych decyzji, które wpłynęły później na wynik wyborczy. Jedną z nich było posłanie sześciolatków do szkół.

- W przypadku reformy oświaty, my nauczyciele i bardzo wiele ludzi związanych z oświatą mówiło, żeby tego nie robić, ponieważ szkoły nie są do tego przygotowane. Wy na siłę wprowadziliście sześciolatki. Ludzie się zawiedli, bardzo duża grupa mówiła o tym, pisaliśmy o tym. Szkoły nie są gotowe do przyjęcia sześciolatków - mówiła jedna z uczestniczek spotkania. Nie spotkało się to jednak z aprobatą Kidawy-Błońskiej: - Jestem święcie przekonana, że tak trzeba. Zrobiliśmy jeden błąd: były zbyt małe konsultacje społeczne, zbyt mało przekonywania, że tak trzeba. Ale decyzja, że dzieci powinny wcześniej rozpoczynać edukację, była słuszna. Pewne rzeczy zrobiliśmy źle, ale nie widzę działań, które działałyby na szkodę naszego społeczeństwa.

Relację ze spotkania Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce znajdziesz w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Galeria
Kino JANTAR
×