2016-09-06T10:27:41+02:00 eOstroleka.pl 10 0 9 3.3
Ostrołęka,

Plebiscyt na “Najsympatyczniejszego kierowcę autobusu” [SYLWETKI KANDYDATÓW CZĘŚĆ 1]

REKLAMA
REKLAMA
3
6
5
Najlepszy komentarz
~Włodek , 11:00 06-09-2016,   -
Tylko Kazik z Bialobrzega sie liczy w tym zestawieniu!!! Pozdrawiam!
odpowiedz   •   oceń :  
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce zorganizował plebiscyt na “Najsympatyczniejszego kierowcę autobusu”. Dziś przedstawiamy sylwetki czwórki kandydatów.

Na swojego ulubionego kierowcę miejskiego autobusu można głosować za pośrednictwem strony internetowej MZK. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu wylosowana zostanie jedna nagroda o wartości 300 zł. Losowanie odbędzie się w dniu 18 września 2016r. podczas 2 Pikniku Rodzinnego pn. „Dzień Bez Samochodu”.

Plebiscyt na „Najsympatyczniejszego kierowcę miejskiego autobusu” trwać będzie w okresie 01.09.2016r. – 14.09.2016. W tym czasie za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej MZK można oddać głos na jednego spośród 14 wybranych kierowców.

Poniżej przedstawiamy pierwszą czwórkę kandydatów w plebiscycie:

Kandydat nr 1 – Andrzej

Zawód Kierowcy autobusu komunikacji miejskiej pan Andrzej wykonuje od 11 lat. Wielki wpływ na jego życie zawodowe oraz osobiste ma sport, a konkretniej ujmując karate kyokushin. Przygoda z tą dyscypliną sportową rozpoczęła się w 1998r. Uczęszczając do szkoły średniej, pan Andrzej miał okazję uczestniczyć w pokazie łomżyńskiego klubu karate. Występ zafascynował go do tego stopnia, że decyzja była oczywista. Rozpoczął treningi, które szybko stały się codziennością i częścią jego życia.

Jak mówi pan Andrzej „Karate wymaga wytrwałości oraz samozaparcia. W celu pozyskania ale także utrzymania dobrej kondycji fizycznej należy trenować 3-4 razy w tygodniu. Jedynie ciężka praca, a więc systematyczny trening może przybliżyć człowieka do osiągnięcia mistrzostwa.”

W kwestii wyjaśnienia stopni zaawansowania w karate – można je podzielić przede wszystkim na stopnie uczniowskie kyū oraz stopnie mistrzowskie dan. Pan Andrzej na chwilę obecną posiada stopień 3 kyū, aspiruje jednak do osiągnięcia stopnia mistrzowskiego. Obecnie doskonali swoje umiejętności w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin, którego Prezesem i głównym trenerem jest Pan Wiesław Orzoł – 4 dan. Klub ten zajmuje 9 miejsce w Rankingu Klubów Karate Zrzeszonych w Polskim Związku Karate i ze śmiałością można stwierdzić, iż zrzesza setki miłośników tej pięknej dyscypliny.

Karate jest sportem, który w niebywały sposób kształtuje charakter człowieka, a przez to wpływa na jego osobowość. Uczy m.in. samodyscypliny, cierpliwości, pokonywania słabości, oraz pokory. Człowiek staje się silniejszy nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Wypracowanie tego rodzaju cech jest niezwykle ważne i szczególnie przydatne w pracy w komunikacji miejskiej. Kierowca autobusu jest bowiem bardzo często narażony na różnego rodzaju sytuacje stresowe. pan Andrzej radzi sobie z nimi bez problemu – zawsze jest opanowany, cierpliwy oraz pozytywnie nastawiony.

Kandydat nr 2 – Artur

Zawód Kierowcy autobusu komunikacji miejskiej pan Artur wykonuje od kilku lat. Przygodę z motoryzacją rozpoczął „standardowo” – tj. od auta osobowego. Jazdę „za kółkiem” pokochał do tego stopnia, że zdecydował się zdobyć wymagane uprawnienia i został instruktorem nauki jazdy. Po jakimś czasie stwierdził jednak, iż chciałby poruszać się większym pojazdem… i tak rozpoczęła się przygoda z autobusem.

Pan Artur jest wielkim fanem aktywnego, zdrowego stylu życia. Jednym zdaniem można rzec, że sport to jego wielka miłość. Od dziecka interesuje się wszystkim co z nim związane oraz stara rozwijać swoje umiejętności. Ukończył studia magisterskie z zakresu wychowania fizycznego oraz zdobył uprawnienia instruktora piłki nożnej, fitness oraz kulturystyki. Tematem jego pracy magisterskiej był „Wpływ aktywności fizycznej na organizm ludzki”. Sport nie jest dla niego tylko hobby ale prawdziwą pasją, której poświęca każdą wolną chwilę oraz siły - jest sposobem na życie.

Mając na uwadze, iż w dobie rozwoju technologicznego, dzieci większość czasu spędzają przed komputerem, tabletem czy telewizorem, Pan Artur postawił sobie za cel zaszczepienie w nich potrzeby aktywności fizycznej. Zajmując się animacją sportu na orliku – organizuje treningi piłki nożnej oraz mecze dla dzieci i młodzieży, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Drugą dyscypliną sportową  stanowiącą część życia pana Artura jest kulturystyka. Jak mówi: „…to piękny sport. Wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń, uczy wytrwałości i charakteru. Jest sposobem na życie w harmonii i dyscyplinie.” Jak widać, aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem życia pana Artura i daje mu wiele przyjemności.

Kandydat nr 3 – Darek

Zawód kierowcy wykonuje już od przeszło 20 lat. Obecnie pracuje jako kierowca autobusów komunikacji miejskiej, jednak w czasie swego stażu zawodowego był też kierowcą autobusów dalekobieżnych.

Z wielkim sentymentem wspomina długie trasy jakie pokonywał z turystami, których zabierał na fantastyczne wycieczki zagraniczne. Jak mówi pan Darek, „Zawód kierowcy jest ciekawy z wielu względów, między innymi dlatego, że kierowca to osoba, która ma nadzwyczajną możliwość zwiedzenia wielu cudownych miejsc, podziwiania obcych krain, na co nie każdy, bądź też nie aż w takim zakresie może sobie pozwolić.”

W czasie wolnym pan Darek oddaje się innej pasji - jest miłośnikiem koni. Lubi jeździć konno i jak przyznaje z lekkim uśmiechem na twarzy - każdą wolną chwilę poświęca swojemu hobby. Zna wszystkie rasy koni oraz potrafi na podstawie wyglądu określić wiek zwierzęcia. Jest to prawdziwy wielbiciel tych wspaniałych stworzeń. Pan Darek to bez wątpienia osoba z zamiłowaniem
do swojej pracy ale również z pasją poza nią.

Kandydat nr 5 – Grzegorz

Pan Grzegorz posiada dwie wielkie pasje: komunikację miejską oraz gospodarstwo rolne. Zawód kierowcy autobusu w Miejskim Zakładzie Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce wykonuje od przeszło 17 lat. Ma więc ogromne doświadczenie oraz niepodważalne kompetencje. Praca jest dla niego przyjemnością, zaś ruch uliczny to jego żywioł.

Bardzo wiele czasu i energii pan Grzegorz poświęca również gospodarstwu rolnemu, którego jest właścicielem. Jest to swego rodzaju spuścizna rodzinna, którą otrzymał po Rodzicach i z dumą kontynuuje. Pan Grzegorz posiada około 30 ha ziemi. Specjalizuje się w uprawie zboża oraz kukurydzy. Jak mówi, „…aby zebrać jak najlepsze plony trzeba umiejętnie dbać o glebę, wypracować odpowiedni system agrotechniczny”. Każdego roku sieje także na własny użytek różnego rodzaju warzywa -  jak wszyscy wiemy, istnieje znacząca różnica w smaku ale również w składnikach odżywczych pomiędzy warzywami zakupionymi w sklepie a takimi, które samodzielnie zasialiśmy i pielęgnowaliśmy. Pan Grzegorz posiada sporą ilość zwierząt gospodarskich, które również wymagają odpowiedniej uwagi. Ponadto jest właścicielem kilku  profesjonalnych ciągników, które ułatwiają mu wywiązywanie się z codziennych obowiązków. Jak mówi pan Grzegorz – „…pracując na gospodarce trzeba mieć bardzo dużo pokory. Trzeba zrozumieć i respektować prawa jakimi kieruje się natura.”

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Włodek , 11:00 06-09-2016,   -
Tylko Kazik z Bialobrzega sie liczy w tym zestawieniu!!! Pozdrawiam!
odpowiedz   •   oceń :  
~Jola , 14:29 06-09-2016,   -
chlopaki jak malowane w tym MZK pracują, chyba zacznę normalnie jezdzić autobusami. Pozdrowienia dla sympatycznych kierowców
odpowiedz   •   oceń :  
~Jula , 16:49 06-09-2016,   -
świetny plebiscyt! Brawo organizatorzy, brawo kierowcy!
odpowiedz   •   oceń :  
~Ania , 08:25 07-09-2016,   -
gratulacje kierowcom (najsympatyczniejszym:)za odwagę .Gratulacje za oryginalny plebiscyt
odpowiedz   •   oceń :  
~Magda , 14:47 07-09-2016,   -
Najsympatyczniejszy jest Pan Grzegorz nr 5. Zawsze uśmiechnięty i miły. Głosujemy na 5!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1