eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Po 35 latach służby na emeryturę odszedł bryg. Robert Chodkowski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. KM PSP Ostrołękafot. KM PSP Ostrołęka
REKLAMA
zdjecie 9224

Zastępca komendanta ostrołęckiej straży pożarnej odszedł na emeryturę. Służbę pełnił 35 lat niosąc pomoc mieszkańcom całego regionu. Brygadier Robert Chodkowski był też przez szereg lat oficerem prasowym, wzorowo pełniącym swoje obowiązki. W koszarach strażackich, gdzie służył przez cały ten czas żegnało go liczne grono zawodowych przyjaciół.

29 stycznia 2024 roku w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą bryg. mgr inż. Roberta Chodkowskiego - zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Była to okazja do podsumowania oraz podziękowania zastępcy komendanta za pełnioną na przestrzeni 35 lat służbę, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Od początku kariery zawodowej bryg. Chodkowski zajmował stanowiska o charakterze operacyjnym. Realizował również zadania z zakresu informatyki, łączności oraz przez wiele lat pełnił funkcję rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce.

Bryg. Robert Chodkowski podsumował lata swojej pracy, podziękował serdecznie za owocną współpracę, zaangażowanie, okazywaną pomoc i życzliwość uczestniczącym w uroczystej zbiórce strażakom oraz pracownikom. Na ręce druha Janusza Głowackiego – Prezesa Powiatowego ZOSP RP złożył podziękowania za wspólne działania dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ostrołęckiego.

W uroczystej zbiórce uczestniczył Komendant Miejski PSP w Ostrołęce mł. bryg. Tobiasz Fabiszewski oraz koledzy i koleżanki z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce. W stronę odchodzącego zastępcy popłynęły słowa podziękowania za wieloletnią wzorową służbę oraz poświęcenie i wysiłek włożony w utrzymywanie bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrołęckiego przez tak wiele lat. Koleżanki i koledzy z pracy złożyli życzenia zdrowia, optymizmu, spełnienia planów, a także życzyli wszelkiej pomyślności, spokoju oraz zasłużonego odpoczynku.

Bryg. Robert Chodkowski przez szereg lat pełnił także funkcję rzecznika prasowego PSP w Ostrołęce. Zadanie to wykonywał wzorowo, zawsze rzetelnie i skrupulatnie udzielając odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania.

Współpraca naszego serwisu z bryg. Chodkowskim stała zawsze na najwyższym poziomie, za co w imieniu całego składu redakcyjnego serdecznie dziękujemy. Życzymy Panu Robertowi spokojnego wypoczynku, na który zasłużył w pełni.


Bryg. mgr inż. Robert Chodkowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 roku jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Ostrołęce, na stanowisku Kierownika Samodzielnej Sekcji Informatyki i Łączności. Po reformie administracyjnej kraju w 1999 roku pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce na stanowisku Zastępcy, a następnie Naczelnika Wydziału Operacyjnego. W 1999 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu informatyki na WSA w Łomży. Z dniem 14 marca 2022 roku bryg. mgr inż. Robertowi Chodkowskiemu zostało powierzone pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce. Z dniem 1 maja 2022 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał bryg. mgr inż. Roberta Chodkowskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce.

Odznaczony m. in.:

  • „Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę” – 2021
  • „Złotą Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2020
  • „Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju” – 2009
  • „Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa” – 2007
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×