zdjecie 9271
zdjecie 9271
2019-11-14T10:44:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Po Ostrołęce grasuje wąż? Było kilka sygnałów, każdy sprawdzano

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
3
0
21

W piwnicy bloku przy ulicy 11 Listopada 1 natrafiono wczoraj na węża. Gad widziany był w godzinach porannych a potem wieczorem. Kilka dni wcześniej jeden z mieszkańców również widział zwierzę. Czy mamy się czego obawiać?

 
Po informacji o wężu błąkającym się w piwnicach bloku przy 11 Listopada 1, w stan gotowości postawiono służby ratunkowe. Pierwszy z sygnałów wpłynął w godzinach porannych. Na miejsce pojechała straż pożarna i policja.
 
- Po zgłoszeniu od jednego z mieszkańców przeszukaliśmy pomieszczenia piwniczne pod wskazanym adresem. Informacji nie potwierdzono. Wieczorem otrzymaliśmy kolejny sygnał. Po ponownym sprawdzeniu kilku piwnic również nie stwierdzono obecności węża – informuje młodsza aspirant Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
 
Ratownikom podczas poszukiwań towarzyszył lekarz weterynarii – Lech Ślusarz, który radzi uspokoić narastający niepokój.
 
- Jest bardzo mało prawdopodobne, abyśmy mieli do czynienia z niebezpiecznym dla ludzi, jadowitym gatunkiem węża. Jeśli już, może być to np. zaskroniec, padalec lub zbożówka – mówi Lech Ślusarz.
 
Dotychczas żaden z sygnałów od mieszkańców nie został potwierdzony. Nie stwierdzono również najdrobniejszych nawet śladów bytności węża. Z informacji, jakie udało się uzyskać ratownikom, wynika, że wąż może mieć około 30 centymetrów długości i najprawdopodobniej przemieszcza się pomiędzy ażurowymi płytami oddzielającymi piwnice.
 
- Musimy czekać na kolejne sygnały i wówczas reagować. Namierzenie takiego zwierzęcia bez dokładnego przeszukania czy całkowitego opróżnienia piwnic jest praktycznie niemożliwe – dodaje Lech Ślusarz.
 
Przy drzwiach bloku, w którym widziano węża powieszone zostały specjalne komunikaty.
 
- Administracja Osiedla nr 1 OSM informuje, że 13 listopada w korytarzach piwnicznych państwa budynku zauważono znacznych rozmiarów węża. Wezwanym służbom nie udało się schwytać gada. Istnieje ryzyko, że przebywa nadal w piwnicach i przemieszcza się pomiędzy komórkami - czytamy.
 
Administracja budynku apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i powiadomienie służb pod numerami 112 lub 998 (straż pożarna) w przypadku zauważenia węża!
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×