zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2021-09-30T12:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Region, TYLKO U NAS

Po tragicznym wypadku nagrał filmik: "Tak się kończą balety". Za nastolatkiem wydano list gończy

REKLAMA
W tym miejscu doszło do tragedii, fot. Polsat NewsW tym miejscu doszło do tragedii, fot. Polsat News
REKLAMA
5
1
27

Wydano list gończy za Konradem Kopaniarzem, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Zginęła w nim jego rówieśniczka, 17-letnia Natalia. Jak informowała telewizja Polsat News, chłopak tuż po zdarzeniu - jeszcze w karetce - wysyłał znajomym filmiki z podpisem "tak się kończą balety". Sąd najpierw zdecydował, że tymczasowy areszt nie jest konieczny i zobligował nastolatka m.in. do zapłacenia 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Kiedy się zreflektowano i podjęto decyzję o 2-miesięcznym areszcie, okazało się, że podejrzany... zniknął.

Trynosy-Osiedle. Tragedia na drodze

Do śmiertelnego wypadku doszło 16 lipca w godzinach wieczornych w Trynosach-Osiedlu. Młody kierowca motocykla, wiozący pasażerkę, wjechał w dwie nastolatki. Jedna z nich zginęła na miejscu. O wypadku pisaliśmy w naszym serwisie.

- W toku śledztwa ustalono, że Konrad K. [17l.] jechał motocyklem marki Kymco bez wymaganych uprawnień. Odwoził do domu młodą pasażerkę. Poruszał się prawdopodobnie z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znajdujące się na prawym poboczu Natalię K. [17l.] i Oliwię Z. [17l.]. Natalia K. zmarła na miejscu zdarzenia, natomiast Oliwia Z. z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku Konrad K. odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przewiezieniu go do szpitala, pobrano od niego krew na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Pasażerka motocykla znajdowała się pod wpływem alkoholu - informowała wówczas Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Dodatkowo, bulwersująca była postawa podejrzanego o spowodowanie wypadku. Do szokujących wiadomości dotarła telewizja Polsat News. Jak poinformowano na antenie, podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia bezpośrednio po wypadku miał - jeszcze z karetki pogotowia - wysyłać znajomym filmiki z podpisem "tak się kończą balety".

zdjecie

Prokuratura: Konrad Kopaniarz poszukiwany listem gończym

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, zabezpieczono motocykl do dalszych badań, przeprowadzono oględziny zewnętrzne 17-letniej ofiary. Podejrzany usłyszał zarzuty. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu, lecz sąd nie uwzględnił tego wniosku. W zamian 17-latek miał m.in. zapłacić 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Decyzja sądu wzbudziła powszechne zaskoczenie. - Skąd 17-latek ma wziąć 15 tysięcy złotych na poręczenie majątkowe? - pojawiały się pytania.

Dziś już wiadomo, że decyzja sądu została zmieniona. Jak dowiedział się portal eOstroleka.pl, wydano decyzję o tymczasowym aresztowaniu nastolatka na dwa miesiące. Tyle, że jest już za późno, bo w międzyczasie podejrzany... zniknął. Policjantom do tej pory nie udało się ustalić miejsca pobytu 17-latka, który ukrywa się przed organami ścigania.

Dlatego Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zdecydowała o wydaniu listu gończego.

Poszukiwany to Konrad Kopaniarz, s. Norberta, ur. 2 października 2003 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Ostatni adres zamieszkania: 07-311 Wąsewo; Rząśnik Majdan 26. Poszukiwany /-a/ w sprawie: 2 Ds. 343.2021 Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej. Kwalifikacja prawna czynu: art. 177 § 2 kk w zb z art. 177§1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk.

Osoby, które mają wiedzę o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o powiadomienie policji bądź prokuratury.

REKLAMA
zdjecie 8733

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Wydarzenia
18:00 Stand-up
Kino JANTAR
×