2012-06-13T14:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Po zamieszkach przed meczem Polska - Rosja: Ranni kibice i policjanci, ponad 180 osób zatrzymanych

REKLAMA
fot. policja.pl fot. policja.pl
REKLAMA
Warszawa: Ponad 180 osób, która zakłócały spokój i porządek na terenie miasta, zatrzymali policjanci w stolicy. Do incydentów doszło między innymi podczas przemarszu na stadion, na tyłach Strefy Kibica oraz w innych częściach Warszawy. Wśród zatrzymanych są między innymi kibice drużyny polskiej i rosyjskiej.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób oglądających mecz Polska - Rosja na Euro 2012, który był olbrzymim wydarzeniem sportowym. Miliony Polaków przed telewizorami, tysiące na Stadionie Narodowym oraz w Strefie Kibica w Warszawie dopingowały biało-czerwonych. Niestety, nie wszyscy zamierzali uczestniczyć w widowisku sportowym. Aby pohamować agresywne, wulgarne i niezgodne z prawem zachowania potrzebna była interwencja funkcjonariuszy policji.

Pierwsze interwencje miały miejsce podczas przemarszu kibiców mostem Poniatowskiego. Pseudokibice próbowali skonfrontować się ze sobą. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa i zdecydowana. Nie dopuszczono do eskalacji agresji. Funkcjonariusze zatrzymali najbardziej agresywnych chuliganów - kibiców obu drużyn. Do jednostek policji trafiło 56 osób. Jak wynikało z informacji służb medycznych, 10 osób, w tym 7 Polaków, 2 Rosjan i jeden Niemiec, odniosło obrażenia, które nie zagrażały ich życiu. Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów nie doszło do dalszej konfrontacji grup pseudokibiców z Polski i Rosji.

Policjanci podjęli kolejne interwencje przy ulicach Marszałkowskiej i Chmielnej oraz w rejonie Nowego Światu. Działania policji były skierowane przeciwko pseudokibicom, których agresywne zachowanie zagrażało bezpieczeństwu innych osób. Wandale dopuszczali się niszczenia mienia oraz atakowali funkcjonariuszy, rzucając w ich stronę kamieniami i innymi przedmiotami.

Policja zatrzymała łącznie 184 osoby, w tym 156 Polaków, 25 obywateli Rosji, a także obywatela Hiszpanii, Węgier i Algierii. 33 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. W zamieszkach obrażenia odniosło 10 policjantów, którym udzielono pomocy medycznej. Przy niektórych z zatrzymywanych osobach policjanci znajdowali niebezpieczne narzędzia, między innymi kastety i pałki, a także ochraniacze na zęby.

Czynności cały czas trwają. Policjanci przeglądają monitoring i nagrania z kamer, pod kątem identyfikacji jak największej liczby osób, które dopuściły się zachowań chuligańskich.


[źródło: policja.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×