eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pociągiem do Olsztyna, Białegostoku, Małkini? Jest odpowiedź prezydenta

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
REKLAMA

Prezydent Ostrołęki ma rozważyć wystąpienie z pismami o uruchomienie połączeń kolejowych do Olsztyna, Białegostoku i Małkini. Choć, jak twierdzi, nie jest to kompetencja samorządu Ostrołęki, to jest zrozumienie dla kolejowych potrzeb pasażerów.

- W imieniu mieszkańców regionu Ostrołęki oraz moim własnym proszę Pana Prezydenta o ponowne wystąpienie do Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego o jak najszybszą decyzję w sprawie uruchomienia pociągów pasażerskich - napisał w interpelacji do prezydenta Ostrołęki radny Jerzy Grabowski. Radny wskazuje cztery linie.

  • nr 29 — Ostrołęka Warszawa, zwiększenie bezpośrednich połączeń do Warszawy,
  • nr 35 — Ostrołęka — Szczytno — Olsztyn,
  • nr 36 — Ostrołęka — Śniadowo — Białystok,
  • nr 34 — Ostrołęka — Małkinia przez Ostrów Mazowiecką.

"Mamy już zrewitalizowany Dworzec PKP, poczekalnię dla podróżnych, wybudowany nowy peron nr 1, piękny nowy funkcjonalny most z kładką pieszo-rowerową, dostępność do bezpłatnego parkingu przy Dworcu PKP oraz bezpłatny dojazd autobusami MZK Sp. z o.o. z Ostrołęki do dworca i z powrotem. Infrastruktura ta bardzo dobrze wpisuje się w rozwój linii kolejowych oraz kursowanie połączeń pasażerskich" - dodał Grabowski.

Odpowiedź prezydenta już nadeszła: co prawda nie jest to kompetencja samorządu miasta, ale Łukasz Kulik ma rozważyć skierowanie odpowiednich pism związanych z poszerzeniem oferty kolejowej w mieście.

- Zadanie nie należy do kompetencji samorządu Miasta Ostrołęki. Jednakże rozważę wystąpienie do Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego o uruchomienie połączeń kolejowych na wymienionych przez Pana liniach nr 29, nr 36, nr 34 - odpowiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Włodarz miasta przypomniał, że uruchomienie połączenia na linii kolejowej nr 35 Ostrołęka - Chorzele planowane jest na 11 czerwca br., o czym pisaliśmy niedawno tutaj.

- W tej sprawie w terminie 6-12 marca br odbyły się konsultacje społeczne. Wszystkie uwagi i wnioski do projektowanego rozkładu jazdy na tej linii , które wpłynęły do Urzędu Miasta, zostały przekazane Marszałkowi Województwa Mazowieckiego pismem z dnia 13 marca 2023 roku. Wydłużenie tej linii do Szczytna i do Olsztyna, jak Pan Radny zapewne się orientuje, uzależnione jest od inwestycji w infrastrukturę kolejową i zaangażowania w związku z tym dużych środków finansowych - wskazał prezydent Kulik w piśmie do radnego Grabowskiego.

Więcej o: pociąg, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×