2015-05-22T19:18:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pod nieobecność domowników grupa złodziei okradła kilka mieszkań w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Trzy osoby podejrzewane o dokonanie serii włamań do mieszkań na terenie miasta zatrzymali funkcjonariusze ostrołęckiej policji. Złodzieje z łupami uciekali w kierunku Czerwina. Byli całkowicie zaskoczeni. Chwilę wcześnie okradli pięć mieszkań przy tzw miniobwodnicy.

- Zatrzymanie podejrzanych osób i odzyskane rzeczy znacznej wartości, to rezultat wprowadzonych od kilku tygodni szeroko zakrojonych działań ostrołęckich policjantów. Zostały one rozpoczęte w związku z odnotowaniem w ostatnim czasie kilku włamań do mieszkań na terenie naszego miasta.  Według ustaleń policjantów mężczyźni pochodzili spoza  terenu naszego powiatu. Działania odbywały się całodobowo  z  udziałem funkcjonariuszy wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy policji. Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów w środę około godziny 13:30 po kolejnej serii włamań do mieszkań na terenie Ostrołęki nastąpiło zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy poruszali się pojazdem na trasie Ostrołęka- Czerwin. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni, są to mieszkańcy Warszawy w wieku od 22 do 46 lat. W pojeździe, którym się poruszali ujawniono rzeczy pochodzące z włamań do mieszkań w Ostrołęce. Oprócz skradzionego towaru policjanci zabezpieczyli także narzędzia, które mogły służyć do dokonywania włamań. Zabezpieczono także pojazd, którym poruszali się mężczyźni.– informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Sprawcy włamywali się do mieszkań w godzinach przedpołudniowych, kiedy nie było domowników. Ich łupem padały, m.in. laptopy, aparaty fotograficzne, biżuteria, zegarki, perfumy, markowy alkohol, pieniądze, a także sprzęt elektroniczny. Łączna wartość strat jakie ponieśli poszkodowani tylko w środę to ponad 54 tysiące złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego każdy z zatrzymanych usłyszał kilka zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.

- W dniu dzisiejszym prokurator złożył wnioski do Sądu Rejonowego w Ostrołęce  wobec trzech mężczyzn o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W sprawie wykonywane będą dalsze czynności – dodaje Żerański.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×