zdjecie 6063
zdjecie 6063
2021-08-02T10:18:57+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Podał dane do karty i stracił pieniądze. Tak zakończyła się sprzedaż szkatułki

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0

650 złotych to suma jaką stracił mieszkaniec naszego powiatu podczas robienia zakupów w internecie. Mężczyzna podczas sprzedaży szkatułki kliknął w podesłany mu link.

W miniony weekend 38-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zawiadomił o oszustwie popełnionym na jego szkodę. Mężczyzna wystawił na jednym z popularnym portalu aukcyjnym ogłoszenie dotyczące sprzedaży szkatułki za kwotę 650 złotych.

- Z mężczyzną poprzez komunikator społecznościowy skontaktowała się z nim osoba, która chciała kupić przedmiot. W tym celu poprosiła go o podanie numeru jego karty bankomatowej na którą mogłaby przelać pieniądze za towar, ponieważ chcę za niego zapłacić poprzez platformę serwisu aukcyjnego - relacjonuje kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji, dodając:

Niestety 38-latek się na to zgodził i podał nieznanej osobie dane do swojej karty bankomatowej. Następnie kliknął w link nadesłany jej również przez potencjalnego kupca poprzez który miała dokonać płatności. Po chwili został przekierowana na stronę łudzącą przypominającą stronę jej banku. Po krótkim czasie zalogował się na swoje konto i zauważył, że ktoś przelał z jego konta kwotę 650 złotych. Mieszkaniec naszego powiatu próbował nawiązać kontakt z kupującym, ale bezskutecznie.

Pamiętaj!

  • Przekazywane przez oszustów linki często przypominają odnośniki do prawdziwych stron, a różnice są prawie niedostrzegalne. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy.
  • Nie powinno się klikać w linki otrzymane od nieznanych osób.
  • Jednak najgorszym błędem jest przekazywanie danych takich jak login i hasło do bankowości internetowej, czy właśnie informacji zapisanych na karcie płatniczej. Wówczas oszuści bez problemu mogą wejść w posiadanie naszych pieniędzy, których odzyskanie już nie jest takie łatwe.
  • Podczas internetowych zakupów, czy też sprzedaży zawsze powinniśmy zachować czujność i dużą dozę nieufności. Chęć szybkiego uzyskania pieniędzy za np. sprzedany towar może okazać się zgubna.
  • Należy pamiętać również o tym, żeby NIKOMU nie podawać danych do naszej karty bankomatowej. Dane do naszego konta są danymi ściśle wrażliwymi i pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich NIKOMU udostępniać!

Przekażmy tego rodzaju ostrzeżenia również członkom naszych rodzin. W ten sposób ochronimy ich przed utratą pieniędzy!

REKLAMA
zdjecie 6063
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×