zdjecie 9799
zdjecie 9799
2021-06-11T17:42:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Podejrzane osoby kręcą się w twojej okolicy? Warto zawiadomić policję

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. facebook
REKLAMA
3
2
12

Jeśli w twojej okolicy kręcą się podejrzane osoby, obserwują domy lub mieszkania, można podejrzewać, że to złodzieje. Warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych z tymi osobami i zawiadomić policję.

W okresie wakacyjnym wzmaga się liczba włamań do domów i mieszkań. Do zdarzeń dochodzi, gdy właściciele wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, kilkudniowy urlop lub krótki, weekendowy wypad. Dla złodzieja to wręcz idealna okazja do splądrowania mieszkania, dokładnego przeszukania wszystkich pomieszczeń i wyniesienia najcenniejszych rzeczy. Złodzieje często przeprowadzają swego rodzaju rekonesans, obserwują otoczenie, sprawdzają, na ile i gdzie mogą sobie pozwolić i czy ktoś zwraca na nich uwagę.

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych pojawiły się informacje o tym, że w okolicach Ostrołęki kręci się podejrzana grupa osób obserwujących i fotografujących z ukrycia wybrane posesje. Jeden post pociągnął za sobą kilka kolejnych wpisów zaniepokojonych internautów.

Internauci donosili dziś o takich przypadkach z gminy Goworowo, nie wykluczone jednak, że inne podejrzane grupy będą prowadziły obserwację w innych częściach powiatu lub na przedmieściach Ostrołęki. Bądźcie czujni i o każdym takim przypadku powiadamiajcie policję.

zdjecie

Widzisz podejrzane osoby w okolicy, powiadom policję!

Dobrym sposobem na odstraszenie złodzieja podczas naszej nieobecności jest poproszenie sąsiada o opiekę nad naszym domem czy mieszkaniem podczas wakacyjnego wyjazdu. Złodzieje widząc, że ktoś stale o nieregularnych porach odwiedza posiadłość, nie będą chcieli ryzykować wpadki.

112 – to numer telefonu, pod który powinniśmy zadzwonić, gdy zauważymy podejrzane osoby kręcące w naszej najbliższej okolicy. Warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów, zrobić zdjęcie tej osoby lub całej grupy, auta, którym się poruszają.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×