eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podpatrują specjalistów i głosują za granicą – uczniowie “Metalówki” na stażu w Grecji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3686
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
zdjecie 3686
Posłuchaj

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce, znanej w regionie jako „Metalówka”, realizują kolejny etap swojej edukacyjnej przygody – tym razem poza granicami Polski. Młodzież z kilku klas przebywa obecnie w Grecji, gdzie w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego bierze udział w zagranicznym stażu zawodowym.

Podczas kilkutygodniowego pobytu uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe, zdobywając doświadczenie w greckich przedsiębiorstwach. Młodzi praktykanci mają okazję nie tylko pracować w zawodzie, którego się uczą, ale również obserwować, jak funkcjonują firmy w innym kraju i jak wygląda praca tamtejszych specjalistów. Równolegle rozwijają swoje kompetencje językowe oraz uczą się pracy w międzynarodowym środowisku.

Pobyt w Grecji to jednak nie tylko praca. W czasie wolnym młodzież zwiedza najciekawsze zakątki kraju, poznaje lokalną kulturę i smakuje śródziemnomorskiego stylu życia. Jednym z punktów programu była niedzielna wizyta w polskim konsulacie, gdzie pełnoletni uczniowie wzięli udział w głosowaniu w ramach wyborów prezydenckich – spełniając tym samym swój obywatelski obowiązek nawet będąc poza granicami kraju. Weekendowy spacer po Thessalonikach był kolejną okazją do odkrywania uroków Grecji i odpoczynku po intensywnym tygodniu nauki.

Zagraniczne staże i praktyki to znak rozpoznawczy ZSZ nr 1, która od wielu lat realizuje projekty edukacyjne w różnych krajach Europy. To właśnie one sprawiają, że ostrołęcka „Metalówka” może poszczycić się jedną z najlepiej ocenianych ofert edukacyjnych w regionie. Tego rodzaju wyjazdy nie tylko wzbogacają uczniów o cenne umiejętności zawodowe i językowe, ale też kształtują postawy obywatelskie i otwartość na inne kultury – przygotowując ich do dorosłego życia i międzynarodowego rynku pracy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11  12  13  14  15
dk16  17 dk18  19 dk20  21  22
dk23 dk24 dk25  26  27  28 dk29
dk30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×