zdjecie 473
2017-11-15T12:33:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Podróże kształcą: Uczniowie szkół powiatowych zwiedzają Europę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0

O tym, że podróże kształcą, a nauka przynieść może wymierne korzyści, przekonać się mogli uczniowie ze szkół powiatowych.

Marcin Krzynowek z klasy III Technikum Technologii Żywności ZSP w Łysych wygrał konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez europosła Zbigniewa Kuźmiuka i w nagrodę pojechał do Brukseli. Miał tam okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, m.in.: Grand Place - jeden z najpiękniejszych rynków w całej Europie, Łuk Triumfalny, Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Japońską Pagodę, fontannę Manneken pis – symbol Brukseli, monumentalny model atomu żelaza – Atomium oraz Katedrę Św. Michała i Św. Guduli.  Poseł Kuźmiuk zaprosił też  Marcina do Europarlamentu.

Z kolei  23 uczniów technikum w Łysych wyjechało właśnie na drugi koniec Europy.  13 listopada rozpoczęli staż zawodowy w hiszpańskiej Granadzie. Uczniowie Technikum Agrobiznesu odbywają miesięczną praktykę w szkółce roślin ozdobnych, a Technikum Technologii Żywności w zakładach przetwórstwa żywności.  Staż organizowany jest w ramach programu PO WER „Razem na staż”,  a jego celem jest nabywanie wiedzy i umiejętności zawodowych oraz usamodzielnianie się młodych ludzi. Oprócz obowiązków wynikających z pracy, młodzież ma okazję zwiedzić największe miasta i poznać kulturę regionu Andaluzja.

Uczniowie klasy IV Technikum Agrobiznesu wybrali się do Częstochowy na doroczną Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej. Na Jasnej Górze modlili się o właściwe rozeznanie życiowego powołania i pomyślność na egzaminach maturalnych.

Młodsi koledzy maturzystów uczestniczyli natomiast na największej w Europie plenerowej wystawie rolniczej Agro Show 2017 w Bednarach koło Poznania. Oglądali tam najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze. Zapoznali się też z najnowszą ofertą środków produkcji rolnej i usług dla rolnictwa.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×