eOstroleka.pl
Region,

Podróżowanie z dzieckiem - o czym pamiętać?

REKLAMA
zdjecie 9752
odprawa-na-lotnisku
REKLAMA

Zapewnienie swoim dzieciom pięknych wspomnień z wakacji to priorytet wielu rodzin. Wybierając się w wymarzoną podróż, należy pamiętać o kilku aspektach. Dzięki temu wyjazd z pewnością będzie satysfakcjonujący oraz przede wszystkim bezpieczny. Właściwa organizacja oraz zapewnienie rodzinie wszystkiego, co najważniejsze to podstawa przed każdym wakacyjnym wyjazdem.

Dobry plan wycieczki

Podróżowanie z dziećmi przybiera nieco inną formę w porównaniu do wyjazdów w gronie samych dorosłych osób. Należy stworzyć dobry i rozsądny plan wycieczki. Dzieci nie są bowiem gotowe na wielogodzinne zwiedzanie oraz wędrówki, zwłaszcza gdy temperatura powietrza jest wysoka. Warto więc skupić się wyłącznie na najważniejszych atrakcjach, które zaciekawią najmłodszych uczestników wycieczki. Zarówno w Polsce, jak i za granicą nie brak miejsc przygotowanych specjalnie dla rodzin z dziećmi, w których wszyscy będą się doskonale bawić. Pociechy z pewnością dłużej będą wspominać dzień spędzony w parku rozrywki pełnym kolejek lub wodnych karuzel, niż wielogodzinne maszerowanie szlakiem do sakralnych zabytków.

Niezbędne środki bezpieczeństwa

Jest kilka zasad, do których należy się zastosować przed wyjazdem na wakacje z dziećmi, aby móc zaliczyć je do udanych, a co najważniejsze bezpiecznych. Między innymi warto przemyśleć takie aspekty jak:

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Wykonanie niezbędnych szczepień

Ubezpieczenie turystyczne

Apteczka podróżna

Na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można sprawdzić listę aktualnych szczepień wymaganych i zalecanych, gdy wybieramy się na wakacje do konkretnych destynacji. Ponadto na każdy swój wyjazd warto zabrać turystyczną apteczkę zawierającą niezbędne środki, takie jak opatrunki, maści na oparzenia i ukąszenia, kremy z wysokim filtrem, a także leki na biegunki bądź zatrucia pokarmowe. Na wielką uwagę zasługuje również karta EKUZ, którą można uzyskać w odpowiednim oddziale NFZ. W tym poradniku można sprawdzić najważniejsze informacje dotycząca Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Między innymi w artykule znajduje się instrukcja krok po kroku jak wyrobić kartę EKUZ dla dzieci oraz jakie daje ona możliwości podczas zagranicznych wyjazdów. Karta EKUZ jest formą podstawowej ochrony umożliwiającej korzystanie z publicznej opieki medycznej za granicą. Mimo uzyskania karty EKUZ warto jednak podjąć decyzję o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Właściwie dopasowana do potrzeb polisa to nie tylko szansa na wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy medycznej, lecz również w wielu innych, losowych i nieprzewidywalnych sytuacjach.

Przemyślane pakowanie

Podczas wakacji należy mieć dostęp do wszystkich niezbędnych akcesoriów oraz ubrań, które powinny być dostosowane do panującej pogody oraz miejsca pobytu. Wylatując na wakacje za granicę do kraju, w którym panują wysokie temperatury, należy zabrać przede wszystkim lekkie i przewiewne ubrania. Zarówno dzieci, jak i dorośli powinni być wyposażeni w nakrycia głowy, a także okulary chroniące oczy przed promieniami słonecznymi. Niezbędne jest zabranie również dokumentów osobistych, w tym również książeczek zdrowia dzieci na wypadek konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Jeśli podróżujemy na wakacje samolotem, należy wcześniej sprawdzić, w jaki sposób należy się spakować. Pomocny może być między innymi poradnik https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/odprawa-na-lotnisku/582.html, w którym znajduje się opis przebiegu odprawy na lotnisku, jak i szczegółowe informacje dotyczące rodzaju bagaży i zawartości, którą mogą posiadać. Szczególnie pakowanie bagaży podręcznych wymaga uwagi, gdyż podczas kontroli na lotnisku pracownicy mają możliwość zabrać część bagażu naruszającego zasady.

Przygotowanie dzieci na wiele sytuacji

Jedną z najważniejszych zasad wyjazdu z dziećmi na wakacje jest odbycie z nimi rozmowy, podczas której zostaną przygotowane na wiele różnych sytuacji. Dzieci powinny wiedzieć, jak wygląda lot samolotem, w jaki sposób mogą zachowywać się na lotniskach, czego unikać podczas pobytu w hotelu lub na plaży, a także gdzie szukać pomocy, jeśli się zgubią lub ulegną wypadkowi. W celu zapewnienia dzieciom jak najlepszego poczucia bezpieczeństwa warto wyposażyć je w akcesoria zawierające podstawowe dane osobowe, numery telefonu do rodziców lub opiekunów, a także adres hotelu, w którym przebywają podczas swoich wakacji. Dzięki temu dzieci nie ulegną panice w nagłej sytuacji, a prosząc kogoś dorosłego o pomoc, z pewnością z większą łatwością ją uzyskają.

Wyjazd na wakacje z całą rodziną, w tym również małymi dziećmi może sprawić wiele satysfakcji oraz radości dla każdego uczestnika wycieczki. Najważniejsze jest jednak odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu, a także zapewnienie sobie i dzieciom poczucia bezpieczeństwa. Służą do tego między innymi specjalne akcesoria, odpowiednia polisa ubezpieczeniowa, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także rozmowa przeprowadzona z pociechami jeszcze przed wakacjami.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×