zdjecie 65
2018-10-02T09:53:25+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podsumowanie policyjnych akcji „Pasy” i „Smog”

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Funkcjonariusze ostrołęckiej policji prowadzili w ostatnim czasie dwie akcje ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa kierowców, pasażerów oraz innych użytkowników dróg. Były to akcje „Pasy” i Smog”. Podczas działań ukarano 13 kierowców i jednego pasażera.

28 września  br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej  Policji w  Ostrołęce  prowadzili krajowe działania pn. „Pasy”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

- Podczas działań policjanci skontrolowali 75 pojazdów i ujawnili 14 wykroczeń. W 13 przypadkach polegały one na poruszaniu się kierowców pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, natomiast jeden przypadek dotyczył pasażera. Podczas policyjnych kontroli funkcjonariusze uświadamiali użytkowników dróg, jak ważne  dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili także działania "Smog", mające na celu kontrole pojazdów pod kątem emisji spalin i zadymienia. Miały one również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko "zasługa" kominów fabryk, ale także niesprawnych technicznie pojazdów.

- Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim stan techniczny pojazdów, zwracali szczególną uwagę na prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego, co ma duży wpływ na zwiększoną emisję spalin oraz nadmierne zadymienie, podczas akcji nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w kontrolowanych pojazdach – informuje asp. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×