2014-06-18T10:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podsumowanie projektu „Nauka i doskonalenie umiejętności pływania” w Parku Wodnym Aquarium [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ponad 5,5 tysiąca dzieci wzięło udział w zajęciach z instruktorami pływania w ramach projektu realizowanego wspólnie przez samorząd Ostrołęki i Park Wodny. Akademia Aquarium to nauka i doskonalenie umiejętności pływania dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Oficjalne podsumowanie projektu „Nauka i doskonalenie umiejętności pływania” w ramach Akademii Aquarium odbyło się we wtorek, 17 czerwca. W spotkaniu udział wzięli m.in. prezydent Ostrołęki - Janusz Kotowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta – Jerzy Grabowski, pełnomocnik prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych – Marek Olszewski, dyrektor aquaparku – Mariusz Mierzejewski oraz kilkaset dzieci, które wcześniej brały udział w zajęciach z instruktorami.

- Chcemy aby tegoroczne wakacje dla mieszkańców miasta i okolic były wesołe, aktywne, a przede wszystkim bezpieczne. Cykl imprez promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą rozpoczęliśmy uroczystym podsumowaniem projektu „Nauka i doskonalenie umiejętności pływania” przeprowadzonego z uczniami ostrołęckich szkół podstawowych. Ponadto w ramach wakacji z Parkiem Wodnym odbędą się także m.in. bezpłatne spotkania z dietetykiem, profesjonalne pokazy ratownictwa wodnego czy zajęcia tematyczne dla dzieci. Kulminacją wakacyjnego projektu będzie 29 czerwca pierwszy w naszym mieście „Aquapiknik z TV DISCO” kończący się koncertem gwiazd dance i disco. Jako gwiazda wieczoru zagra Sheila Bonnic of BONEY M. Piknikowi towarzyszył będzie szereg atrakcji dodatkowych, wśród których znalazły się m.in. prezentacja sprzętu policyjnego, prezentacja sprzętu przeciwpożarowego, gry i zabawy dla najmłodszych oraz specjalne promocje na basenie – powiedział nam Mariusz Mierzejewski, dyrektor Parku Wodnego Aquarium.

Spotkanie było także okazją do pogadanki na temat bezpiecznego zachowania nad różnego rodzaju zbiornikami wodnymi. Z dziećmi rozmawiał m.in. Marek Olszewski, który w młodości uległ tragicznemu wypadkowi podczas niefortunnego skoku do wody i do chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim. Projekt realizowany przez ostrołęcki aquapark wspiera finansowo samorząd miasta i prezydent Janusz Kotowski.

- Wakacje to wspaniały czas długo wyczekiwanego wypoczynku. Jednak wszyscy wiemy, że czas bez szkoły i wypoczynek zwłaszcza nad wodą niesie także za sobą wiele zagrożeń. Chcemy szczególną uwagę zwrócić zwłaszcza rodzicom i opiekunom naszych najmłodszych mieszkańców, aby w te wakacje zadbali przede wszystkim o bezpieczeństwo swoich pociech. Czas wakacyjny przynosi niestety rok po roku kolejne ludzkie tragedie i dramaty. Apeluję dziś do rodziców i rodzeństwa oraz opiekunów dzieci aby baczniejszą uwagę zwrócili na zachowanie najmłodszych nad wodą. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by doszło do tragedii – mówił podczas spotkania prezydent Kotowski.

Spotkanie podsumowujące projekt uatrakcyjnił pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników z WOPR-OS oraz zawody pływackie, w których udział wzięło łącznie 44 uczniów szkół podstawowych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń