2022-03-28T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Podwójnie pokrzywdzony na drodze. Pomóż Pawłowi!

REKLAMA
zdjecie 5672
REKLAMA
zdjecie 5672
1
0
11

Ta sytuacja jest dość nietypowa, ponieważ w tym przypadku pokrzywdzony miał w dosyć krótkim czasie dwa wypadki drogowe. Pierwszy zdarzył się w lipcu 2021 roku w Dylewie – z bocznej leśnej drogi pod koła samochodu, którym jechał Paweł wyjechał ciągnik z belami drewna. Paweł nie miał możliwości manewru i doszło do wypadku. Drugie zdarzenia miało miejsce dokładnie 2 miesiące później we wrześniu. Jednak tym razem Paweł doznał dużo bardziej poważniejszych obrażeń ciała.

Bardzo poważne i rozległe obrażenia

Strażacy dosłownie wycinali go z auta. Po przywiezieniu karetką pogotowia do szpitala, lekarze stwierdzili: uraz wielonarządowy, złożony uraz głowy (krwiak przymózgowy, złamania szczęki, oczodołu, kości skroniowej, uszkodzenie przewodu słuchowego), stłuczone płuca, zwichnięcie lewego stawu biodrowego, złamanie mostka, złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym, liczne rany skóry twarzy oraz okolicy lewego stawu kolanowego.

Stan okazał się bardzo ciężki – lekarze wiele nie obiecywali. Na początku Paweł znajdował się w śpiączce. W szpitalu przeszedł 2 operacje. Obecnie przebywa w domu.

Paweł stracił pamięć – nie pamięta nic w wypadku i trochę jeszcze do tyłu. Niektóre zdarzenia ma niejako „wytarte” z pamięci. Robi zaledwie kilka kroków przy chodziku. Bywają takie dni, że z bólu nie może wytrzymać. Wymaga stałej opieki osób trzecich.

Codzienne kłopoty

Paweł ma 36 lat, ale w tej chwili jest zdany na pomoc swojej rodziny. Opiekuje się nim jego matka. Jednak nie jest to proste. Mieszkają na wsi w starym domu, w którym toaleta znajduje się na zewnątrz. Nie sposób wyprowadzać syna na dwór kilka razu dziennie, kiedy 3 kroki stanowią dla niego wyzwanie. Można sobie tylko wyobrazić, jak wygląda w takiej sytuacji kwestia toalety i higieny osobistej.

Mama Pawła prosi o pomoc

Dlatego mama Pawła, Panie Elżbieta zwraca się z prośbą o pomoc: „Bardzo proszę, pomóż naszej rodzinie w tej trudnej i niecodziennej sytuacji. Jestem osobą starszą i nie mam już tyle sił co kiedyś. Dlatego potrzebne są środki na doprowadzenie kanalizacji do domu i zbudowanie łazienki, ale także na dalsze leczenie i rehabilitację syna. Bez tego sobie nie poradzimy. Pomożesz?”.

Jak możesz pomóc?

Wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę utworzoną dla Pawła, jak również udostępniając ją w mediach społecznościowych.

REKLAMA
Więcej o: wypadek, zrzutka, pomoc

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×