2022-10-29T14:17:39+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podziękowanie za bezcenny dar życia. Wielka gala krwiodawców w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Oddział Rejonowy i Rejonowa Rada Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce zaprosiły na uroczystą, doroczną Galę Krwiodawców. Uhonorowano zasłużonych krwiodawców z naszego regionu.

Wydarzenie było okazją do podziękowania ludziom dobrej woli - honorowym krwiodawcom - za najcenniejszy dar krwi, który jest wyrazem dobroci, ofiarności i wrażliwości na cudzy ból oraz cierpienie.

- Satysfakcja z czyjegoś powrotu do zdrowia lub uratowania komuś życia jest najpiękniejszą nagrodą - mówił Jarosław Frydrych, przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawstwa PCK w Ostrołęce. - Krew jest ciągle niezastąpionym lekiem w ochronie zdrowia i walce o życie człowieka, a jedynym źródłem tego najcenniejszego leku jest człowiek, dawca - dodał.

Honorowi krwiodawcy w ubiegłym i obecnym roku wielokrotnie stawali na wysokości zadania. Za to podczas gali otrzymali wyróżnienia i podziękowania. Wśród wyróżnionych byli też samorządowcy z Ostrołęki (na czele z prezydentem Łukaszem Kulikem) i powiatu ostrołęckiego.

- Sens naszego życia polega na tym, aby być z drugim człowiekiem. Aby być z tym drugim człowiekiem, trzeba kierować się miłością, widzieć potrzeby i oczekiwania drugiej osoby. Tylko wtedy jesteśmy coś warci. Krew jest darem życia i darem serca. Oprócz tego, że oddajemy krew, to bądźmy również dla siebie dobrzy - powiedziała burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk.

Warto dodać, że gala krwiodawców zgromadziła nadkomplet publiczności w sali Ostrołęckiego Centrum Kultury. To cieszy, że jest aż tyle ludzi dobrej woli.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×