eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poezja z ostrołęckim wątkiem. "Historia jednego ciągu" już we wtorek w miejskiej bibliotece

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Już we wtorek w ostrołęckiej bibliotece odbędzie się wieczór autorski z Arkadiuszem Kruczykiem. Promowana będzie jego kolejna książka - "Historia jednego ciągu". W twórczości autora nie zabraknie wątków ostrołęckich, co powinno zachęcić mieszkańców naszego miasta do zapoznania się z najnowszym dziełem.

- Jest to już moja piąta książka - przypomina w rozmowie z eostroleka.pl autor Arkadiusz Kruczyk. - Składa się ona z trzech części. Motywem przewodnim jest historia bohatera, a każda część ma odrębny temat. Pierwsza część to historie różnych osób, często prawdziwych, które spotkałem w życiu. Jest tam też poniekąd moja historia. Pierwszą część spina wiersz "Historia nad historiami", który nawiązuje do biblijnej księgi "Pieśń nad pieśniami", gdzie te wszystkie ludzkie historie są opisane. W drugiej części bohater wędruje dalej, ale pokazywany jest z drugiej strony: motywów, które nim kierowały, jego pomysłów na życie. Kończy ją odniesienie do spraw wiary, które są odpowiedzią na pewne poszukiwania, które nurtowały głównego bohatera tej książki. On w wierze odnajduje to, czego szukał.

Akcja książki, jak zaznacza autor, odbywa się w latach 80. ale i współcześnie. W wierszach pojawia się koloryt lokalny - nawet na okładce można zobaczyć, że dzieło Arkadiusza Kruczyka dotyczy także Ostrołęki.

Zapytaliśmy autora, co oznacza tytuł "Historia jednego ciągu". Może mieć bowiem wiele znaczeń.

- Ciąg może być matematyczny, ciąg zdarzeń, tu jest troszkę odniesienie do ciągu alkoholowego, narkotycznego. Te wszystkie rzeczy gdzieś tam są, to jakiś ciąg zdarzeń, który prowadzi nas do jakichś sytuacji niezamierzonych przez nas. To czasem ciąg niefortunnych wydarzeń, uwikłania w jakieś nałogi i też jakiś ciąg, który prowadzi do dobrego zakończenia - wskazał Arkadiusz Kruczyk.

Czy więc książka może pomóc osobom, które z różnymi problemami się borykają? Autor wskazuje: - Nie jestem terapeutą i nie chciałbym daleko wybiegać, ale na pewno te wszystkie historie rzucają jakiś jasny promień na te trudności, że to nie musi być nieodwracalne, to co nas spotyka.


Wieczór autorski z Arkadiuszem Kruczykiem połączony z promocją książki "Historia jednego ciągu" odbędzie się 28 czerwca 2022 r. o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Spotkanie poprowadzą ks. Tomasz Wilga i Anna Wołosz.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×