eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pogrzeb sierżanta Mariusza Deptuły [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Sierżant Mariusz Deptuła poległy 23 października w Afganistanie spoczął na cmentarzu parafialnym w Czarni. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Czarni. Mszy świętej przewodniczył ks. pułkownik January Wątroba, Wikariusz Generalny Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego

W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, wojskowych, samorządowych, delegacja ministerstwa obrony narodowej na czele z podsekretarzem stanu ds. uzbrojenia i modernizacji Marcinem Idzikiem, jednostek Wojska Polskiego, 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Podczas uroczystości został odczytany list prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do rodziny.

Mariusz Deptuła miał 28 lat. Pochodził z miejscowości Bandysie w gminie Czarnia. Służył w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. W wojsku od 2007 r. Misja w Afganistanie była jego pierwszą. Pośmiertnie został mianowany do stopnia sierżanta. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojska Polskiego oraz Gwiazdą Afgańską. Zostawił żonę Iwonę oraz 2,5 letnią córkę Julię.


J. Pych

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19  20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4
×