2022-04-20T20:24:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NASZ NEWS

Pojechali z transportem humanitarnym na Ukrainę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3776
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
7
0
26

Dwa busy z transportem humanitarnym wyruszyły z Rzekunia do Borysławia. Wieczorem przekroczyli granicę i są na ostatnim, najtrudniejszym odcinku do celu, gdzie dary od mieszkańców gminy Rzekuń odbierze mer ukraińskiego miasta Borysław, Igor Yavorskyi.

W kilkusetkilometrową trasę do miasta partnerskiego Rzekunia – położonego w zachodniej części Ukrainy Borysławia wyruszyła pięcioosobowa ekipa – m.in. wójt gminy Bartosz Podolak, Stanisław Dmochowski - wiceprzewodniczący rady gminy, Kamil Suchecki – przedsiębiorca z firmy MKW Suchecki, Krzysztof Wojdyna – prezes stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne i fotoreporter współpracujący z naszym portalem oraz Rafał Kaczmarczyk. W dwóch wypełnionych po brzegi busach wiozą dary, które przez kilka ostatnich dni przekazali mieszkańcy gminy Rzekuń i okolic. To kolejny już tego rodzaju transport, jaki zorganizowano dla Ukrainy.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy informację od mera naszego partnerskiego miasta Borysław, że po stronie ukraińskiej brakuje podstawowych produktów, a szczególnie żywności oraz środków higienicznych i opatrunkowych. Na szczęście po raz kolejny mogliśmy liczyć na mieszkańców Gminy Rzekuń oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy w bardzo krótkim czasie od ogłoszenia w mediach społecznościowych, przynieśli do naszego urzędu mnóstwo darów. Dzięki waszej hojności uzbieraliśmy dwa pełne busy artykułów, wśród których są żywność, środki higieniczne, kosmetyczne, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki dezynfekujące, bandaże, plastry opatrunkowe.

- mówi wójt gminy Bartosz Podolak.

Transport humanitarny wyruszył z Rzekunia w środę rano. W godzinach wieczornych, po pokonaniu kilkuset kilometrów, dotarli na granicę.

Obecnie znajdujemy się na granicy polsko-ukraińskiej, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna. Tutaj po dopełnieniu wszelkich formalności skierujemy się bezpośrednio do ukraińskiego miasta, gdzie czeka na nas mer Borysławia Igor Yavorskyi.

- relacjonuje wójt Podolak.

Do celu pozostało już niewiele kilometrów, jednak w związku z sytuacją na terytorium całej Ukrainy, jest to zdecydowanie najtrudniejszy odcinek. Dziś w nocy transport dotrze na miejsce. Po spotkaniu z merem Borysławia i krótkim odpoczynku ruszą w drogę powrotną. Wkrótce więcej informacji oraz obszerna fotorelacja z ogarniętej wojną Ukrainy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×