2022-04-23T16:24:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pokazali piękno kurpiowskich dekoracji wielkanocnych

REKLAMA
zdjecie 6394
fot. Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. K. Adamieckiego w Pełtachfot. Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. K. Adamieckiego w Pełtach
REKLAMA
zdjecie 6394
1
0
0

Za nami konkurs, który miał pokazać, jak piękne mogą być dekoracje wielkanocne na Kurpiach. W Szkole Podstawowej SIGiE im. K. Adamieckiego w Pełtach odbyło się uroczyste podsumowanie - wpłynęły aż 43 prace, więc komisja konkursowa miała naprawdę trudne zadanie.

"Wielkanocne dekoracje na Kurpiach" to konkurs, który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. K. Adamieckiego w Pełtach przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Myszyńcu. Konkurs nie tylko miał rozwijać u uczniów różnorodne umiejętności plastyczne, ale także pokazać, jak piękne są kurpiowskie zwyczaje związane ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

W kategorii klas I-III zwyciężyli Lena Balcerczyk ze szkoły w Pełtach oraz Piotr Domian, także ze szkoły w Pełtach. Drugie miejsce przyzano Aleksandrze Kaczyńskiej ze szkoły w Kadzidle oraz Patrykowi Krysiakowi ze szkoły w Warmiaku. Miejsce trzecie należało do Aleksandry Więcek ze szkoły w Pupkowiźnie oraz do Pawła Zalewskiego ze szkoły w Rżańcu.

Wyróżnienia trafiły do Anny Kozon (SP Pełty), Nikoli Banasz (SP Pupkowizna), Nadii Majewskiej (SP Łyse), Miłosza Sawickiego (SP Pupkowizna), Jakuba Florkowskiego (SP Pełty), Mai Niedźwieckiej (SP Gleba) i Marii Bakuły (SP Zalesie).

W kategorii IV-VI miejsce pierwsze trafiło do Diany Malon ze szkoły w Kadzidle oraz Anny Drężek ze szkoły w Wydmusach. Na miejsce drugie zasłużyli Oskar Chrostek z SP Jazgarka oraz Jakub Kołodziejczyk z SP Kadzidło. Trzecie miejsce zajęli Gabriela Murzyn z SP Zalesie oraz Iga Pełtak z SP Nowa Wieś. Wyróżnienie otrzymała Anna Kuciej ze Szkoły Podstawowej w Rżańcu.

W kategorii klas VII-VIII wyrała Karolina Drężek ze szkoły w Pełtach, drugie miejsce zajęli Donata Domian z SP Zalesie oraz Błażej Ejdys z SP Zalesie, a trzeci był Kacper Kołodziejczyk ze szkoły w Kadzidle.

Podczas wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycili m.in. wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, dyrektor delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Michał Giers oraz rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej w Gdańsku dr Roman Gawrych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×