2015-09-15T19:40:30+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Pół Syryjka, Miriam Shaded na listach partii KORWiN do Sejmu

REKLAMA
fot. facebook.com/miriam.shadedfot. facebook.com/miriam.shaded
REKLAMA

Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele partii KORWiN poinformowali, że z list partii KORWiN w nadchodzących wyborach wystartuje Miriam Shaded, 29-letnia prezes fundacji Estera, która jest pół Polką, pół Syryjką.

– Partia KORWiN jest jedyną, która ma jasne stanowisko w sprawie kryzysu uchodźczego, z którym mamy obecnie do czynienia – rozpoczął Tomasz Sommer, rzecznik prasowy. – My postulujemy, żeby wszystkie osoby, które chcą pojechać do Niemiec, Francji, Danii czy do innych krajów, które są ich wymarzonym azylem – żeby mogły do nich pojechać. Jesteśmy skrajnymi przeciwnikami przymusowego przetrzymywania uchodźców w ośrodkach czy obozach koncentracyjnych dla uchodźców, które są w planach obecnej koalicji rządowej. Mamy także postulat, żeby przy akceptacji tej grupy uchodźców, którzy mimo wszystko będą chcieli pozostać w Polsce, brać pod uwagę czynnik kulturowy, żeby przyjmować ludzi bliskich nam kulturowo (…). Zaprosiliśmy na swoje listy panią Miriam Shaded, która to zaproszenie przyjęła. Pani Miriam Shaded od wielu miesięcy pomaga uchodźcom chrześcijańskim w Polsce – dodał.

– Zaprosiliśmy panią Miriam Shaded na listy wyborcze partii KORWiN i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przyjęła to zaproszenie. Zapraszając ją na nasze listy, nie stawialiśmy żadnych warunków. Prowadząc kampanię wyborczą, sprawując swój urząd posła, pani Miriam Shaded będzie w 100 procentach niezależna. Nie jest członkinią naszej partii, jak zresztą większość kandydatów na naszych listach. To co sprawiło, że zaprosiliśmy ją na nasze listy, to jej jasna, klarowna postawa w bardzo ważnej dla Polaków w ostatnich tygodniach kwestii, czyli kwestii zagrożenia płynącego z kryzysu imigracyjnego dla Polski. Pani Miriam Shaded jest bardzo zasłużona dla pomocy chrześcijanom z regionów zagrożonych konfliktem, pomaga im przyjeżdżać do Polski i zabiera ważny głos w kwestii ochrony praw kobiet w krajach europejskich, które są bardzo często zagrożone i łamane przez osoby, które nie szanują naszej kultury i tradycji – mówił poseł Przemysław Wipler. – Jesteśmy głęboko przekonani, że w Sejmie pani Miriam Shaded będzie mogła zrobić dużo więcej dla tej sprawy, dla ludzi, którym pomaga i że jej zdroworozsądkowy, wyważony, mądry głos w tych tematach powinien być słyszalny z Sejmu – dodał Wipler.

– Zdaję sobie sprawę, że teraz jest krytyczny moment w Europie, a decyzje, które są obecnie podejmowane bardzo mocno wpłyną na przyszłość, na zagrożenia, przed którymi stoimy i również na zagrożenia, dotyczące obrony praw kobiet i wartości europejskich. Są trzy sprawy, którymi chcę poświecić najwięcej uwagi – obecnie walczymy o prawa kobiet, o wartości europejskie i walczymy o chrześcijan. Obecnie chrześcijanie są eksterminowani na Bliskim Wschodzie, dlatego za niezwykle istotne uważam, żeby pomagać właśnie tej grupie osób. Teraźniejsza polityka imigracyjna absolutnie nie definiuje tego w kierunku, żeby pomagać tym eksterminowanym, przyjmuje wszystkich jak leci. Zależy mi, żeby ratować ludzi bezpośrednio z terenów zagrożenia. Musimy mieć rozważną politykę wizową (…), żeby ta pomoc szła do osób, które rzeczywiście tej pomocy potrzebują, a nie tylko mówią, że jej potrzebują, zabierając tym samym pomoc ludziom, których życie jest w tej chwili zagrożone. Ta pomoc nie trafia obecnie do osób, które poszukują bezpieczeństwa, uciekają przed rzezią – powiedziała Miriam Shaded.

Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN
REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×