eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Policja bacznie przygląda się kierowcom i pieszym w Ostrołęce. Nie łam przepisów!

REKLAMA
zdjecie 2143
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Ostrołęcka policja baczniej niż zwykle przygląda się dziś kierowcom i pieszym oraz ich zachowaniu na drodze. Nietrudno złapać mandat i punkty karne. Zachowajcie ostrożność.

W czwartek, 5 października od wczesnych godzin porannych policjanci z Ostrołęki przystąpili do jednej ze swoich cyklicznych akcji nastawionej na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze baczniej przyglądają się dziś zachowaniu kierowców i pieszych.

Funkcjonariusze surowe konsekwencje będą wyciągać wobec osób, które rażąco będą łamali przepisy ruchu drogowego, narażając siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wykroczeniami najczęściej popełnianymi wobec pieszych przez kierujących są: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu,

parkowanie w pobliżu przejść dla pieszych w sposób ograniczający widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego oraz parkowanie na chodnikach bez pozostawienia wymaganego 1,5 m wolnego miejsca umożliwiającego pieszym swobodne przejście.

Wśród wykroczeń popełnianych przez pieszych największa grupę stanowią te dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz nieużywanie elementów odblaskowych w czasie przemieszczania się po drodze po zmroku poza terenem zabudowanym.

Do kierujących zwracamy się z prośbą o, m.in. przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejść dla pieszych. Pieszych prosimy o dokładne rozglądanie się podczas przekraczania jezdni, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wzmożone działania w tym zakresie potrwają do późnych godzin wieczornych.

- dodaje kom. Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×