zdjecie 9895
zdjecie 9895
zdjecie 9895
2019-07-20T14:26:34+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policja będzie walczyć z nocnymi rajdowcami. Powstała specjalna grupa

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
5
0
27

Ostrołęcka policja powołała specjalną grupę, mającą zwalczać zjawisko nocnych rajdów ulicami Ostrołęki. Kierowcy przekraczają prędkość, narażając siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo. Policja zapowiada stanowczą walkę z tym procederem. Do skutku.

O tym, że na ulicach Ostrołęki niejednokrotnie przeprowadzane są nocne wyścigi pisaliśmy już w naszym serwisie. By ograniczyć agresywne zachowania kierowców, w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce została powołana specjalna grupa, której głównym celem jest zwalczanie niebezpiecznych kierowców.

- Policjanci z tej grupy będą działać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, ale także na drogach lokalnych oraz w miejscach, gdzie gromadzą się młodzi kierowcy, którzy czasem bez wyobraźni próbują testować osiągi swoich aut w miejscach do tego niedozwolonych, zakłócając przy tym poprzez nielegalne modyfikacje np. układów wydechowych odpoczynek naszym mieszkańcom. Na takie zachowanie nie będzie absolutnie żadnego przyzwolenia, ponieważ każdy z nas bez względu czy jest kierowcą, czy też pieszym ma prawo czuć się bezpiecznie. Mundurowi z nowo powołanej grupy będą także sprawdzać stan techniczny pojazdów. Oprócz testów trzeźwość policjanci będą przeprowadzać wobec kierowców testy na zawartość narkotyków. W całym garnizonie mazowieckim do grup ,,Speed” zostało skierowanych kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy posiadają specjalistyczne przeszkolenie w tym zakresie – a wszystko po to, aby na drogach było bezpiecznie - wyjaśnia rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Policjanci działający w grupie "SPEED" mają działać zdecydowanie i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

- Już pierwsze godziny działalności specgrupy ,,SPEED” przyniosły pozytywny efekt. Kilku szybkich kierowców zostało ukaranych za niebezpieczną jazdę i przekroczenie prędkości na terenie miasta wysokimi mandatami karnymi, a na ich konta trafiło po 8 punktów karnych. Jednemu z kierowców zabrakło zaledwie kilka kilometrów do tego, aby musiał się pożegnać z prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Wszystkie kontrole miały miejsce późnym wieczorem i w nocy. Dodatkowo członkowie grupy ,,SPEED” będą pełnić służbę w niestandardowych godzinach, w miejscach wskazanych przez naszych mieszkańców jako niebezpieczne. Z polecenia Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podinspektora Krzysztofa Szymańskiego policyjne działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom będą kontynuowane do skutku. Dziś kolejne policyjne patrole będą prowadzić działania ukierunkowane na zwalczanie niebezpiecznych kierowców - zapowiada asp. Tomasz Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×