zdjecie 907
zdjecie 907
2020-06-23T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policja o akcji Greenpeace w Ostrołęce: „Czekamy na zespół antykonfliktowy” [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
3
54

Trwa protest aktywistów i aktywistek Greenpeace na terenie budowy Elektrowni Ostrołęka C. Na miejscu jest policja, władze spółki złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Przypomnijmy – dziś w nocy grupa działaczy i działaczek Greenpeace Polska przedostała się na teren budowy Elektrowni C w Ostrołęce. Aktywiści wspięli się na szczyt jednej z betonowych wież i zawiesili transparenty z hasłami związanymi z ekologią i tzw. „zieloną transformacją”. Jednak głównym celem akcji Greenpeace jest zawieszenie na szczycie wieży olbrzymiego transparentu z przekazem dla rządu: “Węgiel, gaz, kryzys klimatyczny”.

Na miejscu pracuje kilka jednostek ostrołęckiej policji, którzy zabezpieczają teren i będą próbowali podjąć z protestującymi negocjacje.

W akcji protestacyjnej uczestniczy około ośmiu osób. Trzy osoby znajdują się na szczycie wieży, kilka kolejnych znajduje się poniżej, jest też grupa, która spoza placu budowy nagrywa cały protest. Osoby uczestniczące w proteście poinformowały nas, że akcja ma charakter pokojowy. Obecnie czekamy na przystąpienie do negocjacji nasz zespół antykonfliktowy

– mówi młodsza aspirant Aneta Waracka z KMP w Ostrołęce.

Ekolodzy planują pozostać na szczycie wieży tak długo, aż zdołają zawiesić transparent z przekazem dla strony rządowej.

Z naszych informacji wynika, że aktywiści dostali się na teren budowy dziś w nocy, przez jedną z bram. Pokonali zabezpieczenie bramy przecinając kłódki. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyły już władze spółki. Postępowanie będzie wyjaśniające w tej sprawie będzie prowadziła ostrołęcka policja.

- Zawiadomienie, które złożyła osoba uprawniona przez zarząd spółki dotyczy naruszenia miru domowego – informuje mł. asp. Waracka.

Więcej na temat akcji Greenpeace w Ostrołęce: Aktywiści Greenpeace na szycie wież elektrowni Ostrołęka C. Tak wygląda ich protest [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×