eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Policja ostrzega przed złodziejami plądrującymi nowo budowane domy

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Elektronarzędzia, materiały budowlane i elementy wyposażenia – to najczęstsze łupy złodziei plądrujących nowo budowane domy. W ostatnim czasie doszło do dwóch podobnych włamań na terenie powiatu ostrołęckiego. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie placów budowy i montaż systemów alarmowych.

W związku z odnotowanymi w ostatnim czasie włamaniami do nowo budowanych domów, ostrołęcka policja apeluje do właścicieli posesji o ich odpowiednie zabezpieczenie. Pozostawiony „sam sobie” plac budowy stanowić może nie lada okazję dla złodzieja.

Nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu placów budowy czy też niezamieszkałych domów. Wraz z budową powinniśmy pomyśleć także o zamontowaniu systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnych amatorów cudzej własności.

- Bardzo często łupem sprawców padają narzędzia. W związku z tym apelujemy o nieprzechowywanie drogich przedmiotów w domach bez nadzoru, lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w systemy alarmowe. Zdarzają się także przypadki, gdzie sprawcy potrafią dokonać dużych strat nawet w pustym domu. Wyrwane grzejniki, czy nawet okna są dla właściciela dużą stratą, ponieważ do kosztów skradzionych materiałów należy doliczyć jeszcze koszt ich ponownego montażu. Dlatego apelujemy do właścicieli tego rodzaju budynków o ich właściwe zabezpieczenie. Dobrej jakości zamontowany alarm z pewnością utrudni działanie sprawców. Pamiętajmy także o zachowanie dobrej relacji i wymienienie się numerów telefonów z przyszłymi sąsiadami. Czujny sąsiad jest również bardzo dobrą ochroną. Jeśli już nasz dom posiada system alarmowy, to pamiętajmy, aby go uruchamiać nawet w porze dziennej – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wczoraj do dwóch włamań doszło m. in. na terenie gminy Rzekuń.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×